Hesaplarım ve bilgisayarım güvende değil

ThePentium

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bundan 3-4 hafta önce tanıştığımız birisi sayesinde hesaplarımız tehlikeye girdi, arkadaşımın hesapları çalındı. Arkadaşım şifre değiştirse de her seferinde girmişti. Sonra ortadan kayboldu, hesapları aldı arkadaş geri.

Dün gece ise tekrar geldi ve arkadaşımın hesaplarını yeniden çaldı. Bir bot sayesinde şifre değiştirse de girebiliyor. Bir diğer arkadaşımın ise PC'si hepten gitti. Şu an kendi hesaplarımın ve bilgisayarımın güvenliğinden korkuyorum. Ne yapabilirim?

Bundan 3-4 hafta önce tanıştığımız birisi sayesinde hesaplarımız tehlikeye girdi, arkadaşımın hesapları çalındı. Arkadaşım şifre değiştirse de her seferinde girmişti. Sonra ortadan kayboldu, hesapları aldı arkadaş geri.

Dün gece ise tekrar geldi ve arkadaşımın hesaplarını yeniden çaldı. Bir bot sayesinde şifre değiştirse de girebiliyor. Bir diğer arkadaşımın ise PC'si hepten gitti. Şu an kendi hesaplarımın ve bilgisayarımın güvenliğinden korkuyorum. Ne yapabilirim?
Öncelikle bir virüs taraması. Datalarınızı da güvene almak mantıklı olur. Sonrasında hesap şifrelerinizi değiştirip google authenticator bağlamanız.

Lütfen güvenli bir PC bulun ve onunla flash belleğinize Kaspersky Rescue Disk yazdırın. Daha sonra bilgisayarınızı onunla taratın.

Şu anlık güvendeyim ve birçok AV bilgisayarım da bulunmakta.

Öncelikle bir virüs taraması. Datalarınızı da güvene almak mantıklı olur. Sonrasında hesap şifrelerinizi değiştirip Google Authenticator bağlamanız.

Hangi datalardan bahsediyorsunuz?
Ve bu arada Authy kullanıyorum tüm hesaplarımda 2ad var.

Öncelikle selamlar.👋
Şifrelerinizi acilen değiştirin bence. Discord vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı