Hesaptan habersiz ödeme yapıldı

rex-6126

Kilopat
Merhaba. Garanti Bankası kredi kartımdan 6 defa üst üste 647 TL çekilmiş. Çekilen yerin detayını bulamadım, bankayı aradım, kart iptal oldu ama bu para geri gelecek mi? İlk defa başıma böyle bir şey geliyor, bilen arkadaşlar üşenmeden bir kelime de olsa bir fikir bilgi verebilir mi? Ödemenin yapıldığı yer de Oculus diye bir yer bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Garanti Bankası kredi kartımdan 6 defa üst üste 647 TL çekilmiş. Çekilen yerin detayını bulamadım, bankayı aradım, kart iptal oldu ama bu para geri gelecek mi? İlk defa başıma böyle bir şey geliyor, bilen arkadaşlar üşenmeden bir kelime de olsa bir fikir bilgi verebilir mi? Ödemenin yapıldığı yer de Oculus diye bir yer bilen var mı?
Eğer sizin bilginiz dahilinde değilse, kart hamili sahibi, ek kart sahibi bu işlemi yapmadıysa ; talep ettiğiniz hizmeti,ürünü alamadıysanız chargeback yani ters işlem yaparak geri alma hakkınız var. Ama yasal süre 30-180 gün arası bir süre. Siz yine önce bankanızdan ters işlem talebi başlatın. Sonra işlemin yapılan siteyle iletişime geçin, site ile iletişime geçerseniz belki daha kolay bir iade alabilirsiniz.

Eğer sizin bilginiz dahilinde değilse, kart hamili sahibi, ek kart sahibi bu işlemi yapmadıysa; talep ettiğiniz hizmeti, ürünü alamadıysanız chargeback yani ters işlem yaparak geri alma hakkınız var. Ama yasal süre 30-180 gün arası bir süre. Siz yine önce bankanızdan ters işlem talebi başlatın. Sonra işlemin yapılan siteyle iletişime geçin, site ile iletişime geçerseniz belki daha kolay bir iade alabilirsiniz.

İletişime geçemiyorum, oculus.com diye bir sit. Hiçbir şekilde ulaşım yolu bulamadım. Sadece kart iptal edildi ve bankadan işlem itirazı yaptım ben yapmadım bu işlemleri diye. Peki bu durumda Garanti Bankası suçlu değil mi? Sonuçta benim param ve sahip çıkması gereken onlar değil mi? Neden üstüne bir de kartım kapanıyor en az 60 gün sürer dediler bu süreci çekiyorum, uğraşıyorum, sorun yaşıyorum. Bu durumda nasıl hakkımı arayabilirim?

İletişime geçemiyorum, oculus.com diye bir sit. Hiçbir şekilde ulaşım yolu bulamadım. Sadece kart iptal edildi ve bankadan işlem itirazı yaptım ben yapmadım bu işlemleri diye. Peki bu durumda Garanti Bankası suçlu değil mi? Sonuçta benim param ve sahip çıkması gereken onlar değil mi? Neden üstüne bir de kartım kapanıyor en az 60 gün sürer dediler bu süreci çekiyorum, uğraşıyorum, sorun yaşıyorum. Bu durumda nasıl hakkımı arayabilirim?
Bu durumda beklemekten başka çare yok maalesef. Bundan sonra bütün internet alışverişleriniz sanal kart ile yapmanız ve sanal kart limitinizi sürekli takip etmeniz daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı