Çözüldü ''HEUR:AdWare.Script.FakeVerification.gen'' virüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
5
Yer
UAE
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: İ7 11.Nesil / Nvidia GeForce RTX 3060 Ventus 2X 12GB VRAM / 16 GB RAM / 512 GB SSD + 1 TB HDD /
Meslek
Öğrencilik
Bir siteye girdim ve Kaspersky, şöyle bir uyarı verdi:

[CODE title="Hata"]Olay: İzinsiz giriş yapan kişiler tarafından bilgisayarınıza veya kişisel verilerinize zarar vermek için kullanılabilecek meşru yazılımlar tespit edildi.
Kullanıcı: DESKTOP-HCAP8RH\HP
Uygulama adı: chrome.exe
Uygulama yolu: C:\Program Files\Google\Chrome\Application
Bileşen: Web Antivirüsü
Sonuç açıklaması: Tespit edildi
Tür: Suçlular tarafından bilgisayarınıza veya kişisel verilerinize zarar vermek için kullanılabilecek reklam yazılımları, otomatik çeviriciler, meşru yazılım içeriyor
Ad: not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.FakeVerification.gen
Doğruluk: Tam
Tehdit düzeyi: Ciddi
Nesne adı: infectious.js
https://*****/[/CODE]

Link kısaltma servislerinin klasiği, reklam virüsleri... Kaspersky engellemiş zaten :D.

Çözüm
Bit.ly'den bir şey bulaşmaz. Büyük ihtimal bit.ly'den başka bir servise yönlendirmiştir. Enes batur falan Bit.ly kullanıyor.
Ama bulaştı hocam, normalde engeller bit.ly ama siteye attı.

Ama bulaştı hocam, normalde engeller Bit. Ly ama siteye attı.

Bit.ly ile alakası yok zaten virüsün, büyük ihtimalle bit.ly içine başka bir link servisi daha eklenmiş, yönlendirme yapmış, o sırada indirmiştir :).

Ama bulaştı hocam, normalde engeller bit.ly ama siteye attı.
Bit.ly asla virüs bulaştırmaz. Ancak bit.ly'e koyulan linkler kişinin kendi tercihi. Zaten sitede "Yönlendirmeden sonra gireceğiniz sitenin bizim sitemiz ile hiç bir alakası yoktur." diye bir şey yazıyor. Yani ister virüs olsun ister facebook.com olsun ben size bir şey yapmıyorum demek. Genellikle reklam virüsleri falan olur bu.

Geri
Yukarı