HEUR:Trojan-PSW.Win32.Stealer.gen nedir?

Kusho

Decapat
The Stanley Parable: Ultra Deluxe Türkçe Seslendirme yaması bugün çıktı. Site güvenilir gibiydi Discordlarında da 10-15 kişi indirmiş konuşuyordu. İndirdim kurulumu yapınca Kaspersky HEUR:Trojan-PSW.Win32.Stealer.gen uyarısı verdi. Biraz araştırdım Heur sanırım sezgisel anılamına geliyormuş virüs olması kesin değilmiş. Yardımcı olabilir misiniz?

The Stanley Parable: Ultra Deluxe Türkçe Seslendirme yaması bugün çıktı. Site güvenilir gibiydi Discordlarında da 10-15 kişi indirmiş konuşuyordu. İndirdim kurulumu yapınca Kaspersky HEUR:Trojan-PSW.Win32.Stealer.gen uyarısı verdi. Biraz araştırdım Heur sanırım sezgisel anılamına geliyormuş virüs olması kesin değilmiş. Yardımcı olabilir misiniz?
Lütfen virustotale yükleyip link atın. Daha kesin sonuç elde ederiz.

Siteye baktım ve bu ip adresine bağlıymış. VirusTotal Cloudflare kullanıyor ama virüslü kişilerin kullandığı ip adresi ama virüs olduğunu göstermez. Stealer bilgi çalan virüstür. VirusTotal bundan dolayı o ip adresine virüs diyor.
Yani endişelenecek bir şey yok mu?
Bir de 2 sorum var hocam.
1-Neden VirusTotal'e atmaya çalıştığımda bu dosya zaten kullanımda demiş olabilir?
2-Sanırım taratmaya çalışınca (daha önce de olabilir) Kaspersky kapalıydı ama Malwarebytes açıktı. Aslında çeviri ekibi güvenilir kişilerden oluşuyor virüs vs. olabileceğini düşünmüyorum ama Kaspersky'nin kapanması tedirgin etti. Ne yapmamı önerirsiniz kararsız kaldım.

Az önce de Malwarebytes'ta Razer Central.exe dosyasından şöyle bir bildirim aldım.
1701789617324.png

Şimdi interneti kapatıp Windows Defender, Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yaptım ve temiz çıktı. Ama Kaspersky ile tarama yaptıktan sonra Uygulama tarayıcı denetimi kapalı gözüktü. Forumlara baktım virüstür diyen olmuş, hatadır diyen olmuş. İki gündür bir içim rahatlıyor bir tedirginlik oluyor. Virüs var mıdır yok mudur anlayamıyorum. Format atsam sorun çözülür mü, taramalar temiz çıktı aksiyon almama gerek var mı, şifrelerimi değiştirmeli miyim gibi aklımda bir sürü soru kalıyor haliyle.

Şimdi interneti kapatıp Windows Defender, Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yaptım ve temiz çıktı. Ama Kaspersky ile tarama yaptıktan sonra Uygulama tarayıcı denetimi kapalı gözüktü. Forumlara baktım virüstür diyen olmuş, hatadır diyen olmuş. İki gündür bir içim rahatlıyor bir tedirginlik oluyor. Virüs var mıdır yok mudur anlayamıyorum. Format atsam sorun çözülür mü, taramalar temiz çıktı aksiyon almama gerek var mı, şifrelerimi değiştirmeli miyim gibi aklımda bir sürü soru kalıyor haliyle.

Son düzenleme:
Sözel olarak bir şey diyemeyiz. Sezgisel dediğiniz gibi belirtilen bir tanım, şüpheli bir şeyi çalıştırmamanız daha doğru olurdu.
Ben kurup oyuna girdikten sonra bu uyarıyı verdi. Kurmadan önce bu uyarıyı alsam tabii ki kurmazdım. Bu arada başka bir kişiden VirusTotal taramasının linkini bulabildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı