Hg Computers Osmi Mini-İtx Kasa İncelemesi

Hg computers bir ingiliz markası. Kendileri toplama bilgisayar ve kasa üretiyor. Genellikle farklı ve küçük tasarımlar yapıyorlar. En son çıkarttıkları ise Osmi küp kasa. Küçük yapısı ile dikkat çekiyor.

Boyut: ( W*H*D) 180mm*250mm*180mm
Materyal: Alüminyum
Renk: Siyah ve Beyaz
Soğutma: Ekstra 140mm Fan
Güç Kaynağı : SFX Boyut
Ekran Kartı Boyutu 17cm
1 adet 2.5" 1 adet 3.5"
Mini-itx ana kart

on5.png
on4.png
on1.png

Merhaba hocam. Bu kasayo nasıl temin edebiliriz. Gerek toplanmış halde gerek sadece kasa olarak iki şekilde de alabilirim. Çok hoşuma gitti ve 2000 liranın üzerinde bir bütçem var.

Bu tarz kasaları yurtiçinden alma gibi bir lüksümüz yok malesef. Yurtdışı sitelerinden alman gerekli. Amazon veya ebay gibi sitelerden buna benzer kasalar bulmak mümkün. Ben MCASE M1 kasasını çok beğenmiştim ancak sınırlı sayıda üretilmiş bulmak zor ve fiyatı yüksekti. Buna benzer Lian Li kasalarını amazon üzerinde bulabilirsin. Ancak kargo fiyatı kasadan pahalı oluyor bazı modellerde. Bunu da göz önüne alman gerek. Bir de bu tarz kasalarda bulunan küçük boyutlu yani SFX diye geçen güç kaynakları da normal atx veya modüler güç kaynaklarına göre bir hayli pahalı.

Bu tarz kasaları yurtiçinden alma gibi bir lüksümüz yok malesef. Yurtdışı sitelerinden alman gerekli. Amazon veya ebay gibi sitelerden buna benzer kasalar bulmak mümkün. Ben MCASE M1 kasasını çok beğenmiştim ancak sınırlı sayıda üretilmiş bulmak zor ve fiyatı yüksekti. Buna benzer Lian Li kasalarını amazon üzerinde bulabilirsin. Ancak kargo fiyatı kasadan pahalı oluyor bazı modellerde. Bunu da göz önüne alman gerek. Bir de bu tarz kasalarda bulunan küçük boyutlu yani SFX diye geçen güç kaynakları da normal atx veya modüler güç kaynaklarına göre bir hayli pahalı.
Evet dostum haklısın. Dün gece 3'e kadar araştırmalarım sonucu bende bunları aynen öğrendim. Yurt dışında bu kasalar standart ve ilgi çekmiyor gibi. Her önüne gelen bu tür küçük sistemler kurmuş. Sende mini itx kurmuşsun hocam. Bende o sistemin i5 6400'lüsünü almayı planlıyorum fakat kasa olarak hala düşünüyorum. Performansı nasıl? En önemlisi anakarttan memnun musun?

Anakarttan memnunum ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bu sınıfta alınabilecek en uygun DDR4 destekli anakart bu. İşin en zor kısmı kasaya karar vermek aslında. Ben de senin gibi çok düşündüm youtube üzerinden mini itx sistemleri çok inceledim ama bir çok kasaya erişimimiz yok. Elimizde olan marka ve modeller belli.
Thermaltake Core V1
Corsair Obsidian 250D
Corsair Graphite 380T (Biraz pahalı)
Silverstone Raven (SFX güç kaynağı şart)
Cooler Maste Elite 110 veya 130
Xigmateh Nebula

Türkiye'de olsa Fractal Design modellerini tercih edebilirdim belki.

Uygun fiyat istersen Thermaltake veya Cooler Master serilerinin fiyatları uygun. Ben biraz paraya kıydım Corsair aldım. Özellikle her yerinde toz filtresinin olması ve daha şık durmasından dolayı tercih ettim. Montajı da çok keyifliydi. Soğutma performansı çok güzel işlemcim stok soğutucu ile 30 derecelerde geziyor.
Daha ekran kartı almadığımdan asıl performansı görmedim. Pascal serisini bekliyorum.

Anakarttan memnunum ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bu sınıfta alınabilecek en uygun DDR4 destekli anakart bu. İşin en zor kısmı kasaya karar vermek aslında. Ben de senin gibi çok düşündüm youtube üzerinden mini itx sistemleri çok inceledim ama bir çok kasaya erişimimiz yok. Elimizde olan marka ve modeller belli.
Thermaltake Core V1
Corsair Obsidian 250D
Corsair Graphite 380T (Biraz pahalı)
Silverstone Raven (SFX güç kanağı şart)
Cooler Maste Elite 110 veya 130
Xigmateh Nebula

Uygun fiyat istersen Thermaltake veya Cooler Master serilerinin fiyatları uygun. Ben biraz paraya kıydım Corsair aldım. Özellikle her yerinde toz filtresinin olması ve daha şık durmasından dolayı tercih ettim. Montajı da çok keyifliydi. Soğutma performansı çok güzel işlemcim stok soğutucu ile 30 derecelerde geziyor.
Daha ekran kartı almadığımdan asıl performansı görmedim. Pascal serisini bekliyorum.
Teşekkürler hocam ilgin için. Ben kasa konusunda "ULTRA KÜÇÜK" bir şey bakıyorum. Evde göze batmayacak, kolay taşınacak olmalı. Zaten sistemde upgrade yapmayacağım için çok fazla açılmayacak. Çok fazla kasa aradım. En son VENTO TIA0102 MINI ITX KASA USB PSU YOK (S) - BizdeHesapli.Com bu kasayı gördüm. Tam da buldum derken anladım. Meğerse 1 adet PCI-E slotu varmış. O da LowProfile destekliyormuş. Yani en fazla MSI R7 240 takılıyordu. AMD APU toplamayı düşündüm de, en güçlü işlemcisiyle bile beni tatmin edecek performans alamayacaktım. Sonuç olarak hala kasa aramaktayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı