HG658 V2 Modeme VDSL Ayarları

BrkOz

Kilopat
Daha fazla  
HG658 v2 Turkcell Superonline modemi kullanıyorum. Yakın zamanda Türknet'e geçiş yaptım fakat 35 Mbps hız alamıyorum. Kullanıcı adı ve şifreyi VDSL yerine yazsam bile "bağlantı yok" uyarısı geçmiyor. Nasıl halledeceğim bilemedim. Bilen var mı ? Bu modemde VDSL ayarı nasıl yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin hızını 35 mbps olarak mı açtılar ? Ayrıca internet ayarı girdiğin sekmenin fotoğraflarını atabilir misin ?

Durumlar değişti. Superonline üyeliğini dondurunca Türknet internetimi de kullanamadım. DSL ışığı yanmamaya başladı. Superonline'ı aradım, Türknet ile alakalı dediler. başka modem ile denedim sonuç aynı. Bana DSL bağlantı geliyordu, şimdi hiç bişey gelmiyor. Neden bilmiyorum. Kayıt oluşturdum, umarım erken zamanda dönüş yaparlar.

dostum ben de superonline adsl 8mbps kullanıyordum Türknet 35mbps internete başvurdum bugün kullanıcı adı şifremi modemin arayüzünden WAN_INTERNET_AD kısmına yazdım kaydettim internet var ama 6.84 hız alıyorum sen sorunu hallettin mi

dostum ben de superonline adsl 8mbps kullanıyordum Türknet 35mbps internete başvurdum bugün kullanıcı adı şifremi modemin arayüzünden WAN_INTERNET_AD kısmına yazdım kaydettim internet var ama 6.84 hız alıyorum sen sorunu hallettin mi
VDSL kullanmak istiyorsan v2 bölümüne yazman gerekiyor kullanıcı adı ve şifreni. uzun zaman oldu arayüzü tam hatırlamıyorum. kullanıcı adı şifre yazdığın sayfayı ss alıp atar mısın

V2 bölümüne yazıp kaydet diyorum kaydedildi diyor yenileniyor sayfa ama eski haline geri dönüyor o yüzden sadece işaretlediğim yere yazınca kabul oluyor. Şuan hem superonline üyeliğin aktif hem de Türknet acaba ondan dolayı mi yazamıyorum vdsl kısmına. İkisinin de kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak internete erişim sağlayabiliyorum. Ama hızım 6.80 leri geçmiyor. Acaba superonline modeme hız sınırı falan koyduğu için mi diye düşünüyorum adsl 8mbps kullanıyordum. Bu konular hakkında ve bazı konular hakkında da bahsettim konu açtım orada bir ss daha var oraya da bakarsan yardımcı olursan çok sevinirim 35mbps gelecek diye mutluluktan sabredemiyordum bi geldi 6mbps :(
Açtığım konu: VDSL Hattın ADSL Görünmesi ve TurkNet Hız Problemi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180914-012711.jpg
    Screenshot_20180914-012711.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 1.753
V2 bölümüne yazıp kaydet diyorum kaydedildi diyor yenileniyor sayfa ama eski haline geri dönüyor o yüzden sadece işaretlediğim yere yazınca kabul oluyor. Şuan hem superonline üyeliğin aktif hem de Türknet acaba ondan dolayı mi yazamıyorum vdsl kısmına. İkisinin de kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak internete erişim sağlayabiliyorum. Ama hızım 6.80 leri geçmiyor. Acaba superonline modeme hız sınırı falan koyduğu için mi diye düşünüyorum adsl 8mbps kullanıyordum. Bu konular hakkında ve bazı konular hakkında da bahsettim konu açtım orada bir ss daha var oraya da bakarsan yardımcı olursan çok sevinirim 35mbps gelecek diye mutluluktan sabredemiyordum bi geldi 6mbps :(
Açtığım konu: VDSL Hattın ADSL Görünmesi ve TurkNet Hız Problemi

Ayni sorun bende de vardi. Su an senin binada internet kutusunda superinline internet bagli. Turknetten gelip altyapi internetini baglamalari gerekiyor. Teknik ekip isi yani. Birebir ayni sorunu yasadim. Ben de vdsl yerine yazinca kabul etmiyordu. Ayrica ben superonline aboneligimi iptal edince hic baglanamadim. Turknetten arkadas geldi bina kutusundan benim hattimi bulup bagladi sorun cozuldu. Yalniz superonline modemlerine sinyal baya gec geliyor. Ben yeni modem aldim sorun yaratmasin diye.

Ayni sorun bende de vardi. Su an senin binada internet kutusunda superinline internet bagli. Turknetten gelip altyapi internetini baglamalari gerekiyor. Teknik ekip isi yani. Birebir ayni sorunu yasadim. Ben de vdsl yerine yazinca kabul etmiyordu. Ayrica ben superonline aboneligimi iptal edince hic baglanamadim. Turknetten arkadas geldi bina kutusundan benim hattimi bulup bagladi sorun cozuldu. Yalniz superonline modemlerine sinyal baya gec geliyor. Ben yeni modem aldim sorun yaratmasin diye.
dostum arayıp söylesem hallederler mi ya veya kaç gün içinde hallederler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı