VDSL Hattın ADSL Görünmesi ve TurkNet Hız Problemi

Şerif Metehan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3500X - Sapphire Nitro+ 6600XT - Apacer Panther 16GB(8x2) 3000MHz - DeepCool 650W PF650 80+ - MSI B450M-A PRO MAX
Merhabalar, herkese iyi geceler diliyorum öncelikle.
Ben 1 hafta önce Turknet'e 35Mbps hızında VDSL kotasız internet için başvuru yaptım ve bugün geçişim sağlandı. Huawei HG658 V2 modemimin arayüzüne girdim daha önceden kullandığım Superonline kullanıcı adı şifresini sildim ve Turknet'in bana vermiş olduğu bilgileri yazıp kaydettim. Bir sıkıntı olmadı internet ışığım söndü ve ardından yandı hemen speedtest sitesinden hız testi yaptım ve 6.84 Download 0.60 Upload değerleri ile karşılaştım, şaşırdım.
Modeme reset attım ve Superonline kullanıcı adı ve şifremin geri geldiğini gördüm ve onlarla da internete erişebiliyorum hâlâ.
Neyse Speronline bilgileri ile hız testi yaptım ve hızım 3Mbps çıktı, bu normaldi AKN'yı aşmıştım. Yeniden Turknet bilgilerini girdim kaydettim ve hızım yine 6 civarlarında çıktı. Bu sorunun nedeni acaba fotoğrafta göründüğü gibi Superonline'nın bana üyeyken sunmuş olduğu ADSL hattan dolayı mı? Acaba modemde bir sınır falan mı var da Superonline ile aynı değerleri alıyorum?
Ben bunu nasıl halledebilirim? (1 hafta öncesine kadar 8Mbps Superonline ADSL kullanıyordum.) Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Aa öyle demeyin, TürkNet çok güzel çok sağlam aaaaaaaa on numara TürkNet AKN'yi kaldırdı mükemmel diyenler nerede? Bakın adam ne sıkıntılar çekiyor. Geçmiş olsun.

Aa öyle demeyin, TürkNet çok güzel çok sağlam aaaaaaaa on numara TürkNet AKN'yi kaldırdı mükemmel diyenler nerede? Bakın adam ne sıkıntılar çekiyor. Geçmiş olsun.
Sağ olasın dostum ama ben TürkNet ile ilgili sorun olduğunu sanmıyorum ya. Superonline'ın bana verdiği modemi kullanıyorum TürkNet ile, bazı sitelerde okuduğuma göre Superonline modemin ayarlarını ayarlayıp gönderiyormuş ve o bahsettiğim bazı ayarlar kilitliymiş zaten modemin arayüzünde onları ayarlayacak yer de açık değil. Benim bunu halletmem lazım ya Superonline ile aldığım hızın birebir aynısını alıyorum sorun gerçekten modemde gibi görünüyor. Hat standartım da ADSL görünüyor onun sebebi de galiba Superonline üyeliğimin hala iptal olmamış olması :/

aaaa öyle demeyin, TürkNet çok güzel çok sağlam aaaaaaaa on numara TürkNet AKN yi kaldırdı mükemmel diyenler nerede? Bakın adam ne sıkıntılar çekiyor. Geçmiş olsun.
Vah vah. Öyle sıkıntılar çekmişki aylarca beklemiş gibi konuşuyorsunuz.
OİM’den destek kaydı açın VDSL hattından ADSL alıyorum diye.

35Mbps alamazsınız gibi gözüküyor, bu konuyu neden online işlemlerden destek açıp oraya yazmıyorsun veya yazdın mı?

Online İşlemler - TurkNet
Abim geçen yıl superonline kurulum ekibinde çalışıyordu dostum bir cihazla ölçüm yaptı ve yukarıdakinden oldukça fazla bir değer çıkmıştı ama hatırlamıyorum tam net sayıyı. Destek kaydı açtım oraya da yazdım ama dediğim gibi sorunum Superonline'ın ayarlamalarını yaptığı modemdeyse adamlar ne yapsın ki. Sorunun nedenini tam bilmiyorum işte öğrenmeye de çalışıyorum.

Abim geçen yıl superonline kurulum ekibinde çalışıyordu dostum bir cihazla ölçüm yaptı ve yukarıdakinden oldukça fazla bir değer çıkmıştı ama hatırlamıyorum tam net sayıyı. Destek kaydı açtım oraya da yazdım ama dediğim gibi sorunum Superonline'ın ayarlamalarını yaptığı modemdeyse adamlar ne yapsın ki. Sorunun nedenini tam bilmiyorum işte öğrenmeye de çalışıyorum.
İyi de ISS'lerde sadece modemin şifresini giriyorsun bitiyor başka ayar yapman gerekmiyor olması lazım Superonline ne ayarı yaptı ki?

İyi de ISS'lerde sadece modemin şifresini giriyorsun bitiyor başka ayar yapman gerekmiyor olması lazım Superonline ne ayarı yaptı ki?
Kardeşim kafam çok karışık bilmiyorum, işte 1 gündür uğraşıyorum bir şey yapamadım deliricem ya. Superonline üyeliğim iptal olmadığı için acaba hala evime kutudan Superonline üzerinden mi geliyor internet nasıl oluyor anlamadım çünkü arayüzün fotosunu attığım değerler Superonline kullanırken de aynıydı. Ben Türknet'e geçtim VDSL olarak ama orada ADSL yazıyor, download hızı 8188 yazıyor dediğim gibi Superonline için geçerli ayarlar kurulu hala anlatabildim umarım.

Kardeşim kafam çok karışık bilmiyorum, işte 1 gündür uğraşıyorum bir şey yapamadım deliricem ya. Superonline üyeliğim iptal olmadığı için acaba hala evime kutudan Superonline üzerinden mi geliyor internet nasıl oluyor anlamadım çünkü arayüzün fotosunu attığım değerler Superonline kullanırken de aynıydı. Ben Türknet'e geçtim VDSL olarak ama orada ADSL yazıyor, download hızı 8188 yazıyor dediğim gibi Superonline için geçerli ayarlar kurulu hala anlatabildim umarım.
Modemin arkasında reset tuşu vardır ona 30 saniye boyunca basılı tutun sonra bütün kabloları çıkartıp tekrar takın. Ve şimdi kurulumu yapın. Eğer olmadıysa Oim’den destek kaydı açın. İllaki düzeltirler.
Not: Büyük ihtimalle modemden ya da Superonline aboneliğinizin daha bitmemesinden kaynaklı. Aboneliğinizin sona erdiği günün ardından modemi resetleyip tekrar deneyin.

Modemin arkasında reset tuşu vardır ona 30 saniye boyunca basılı tutun sonra bütün kabloları çıkartıp tekrar takın. Ve şimdi kurulumu yapın. Eğer olmadıysa Oim’den destek kaydı açın. İllaki düzeltirler.
Not: Büyük ihtimalle modemden ya da Superonline aboneliğinizin daha bitmemesinden kaynaklı. Aboneliğinizin sona erdiği günün ardından modemi resetleyip tekrar deneyin.
Daha şimdi iptal oldu diye mesaj geldi superonline tarafından, dediklerinizi yaptım şimdi biraz bekledim kabloları takip kurulum yapmayı deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı