Hi-Level 120 GB SSD düşük değerler

peekaboom

Hectopat
Daha fazla  
GA-Z170-HD3 anakartım var. BIOS'ta da AHCI seçili. SATA kablosu da 6gb/s ama değerler 300mb/s'den fazlasını bir türlü vermiyor. Forumda atılan bazı testleri gördüm 500mb/s'lere ulaşanlar var. Benim SSD de sorun nerede acaba?

Dosya Ekleri

• ssd speed.PNG
    ssd speed.PNG
    23,5 KB · Görüntüleme: 106
GA-Z170-HD3 anakartım var. BIOS'ta da AHCI seçili. SATA kablosu da 6gb/s ama değerler 300mb/s'den fazlasını bir türlü vermiyor. Forumda atılan bazı testleri gördüm 500mb/s'lere ulaşanlar var. Benim SSD de sorun nerede acaba?

SATA 2 porta takmış olabilirsin.

Bu markada aynı olay var mı bilmiyorum ama Çin den sipariş edilebilen SSD lerde boyutuna göre hız oluyor. 120 GB 350mb verirken 500 GB 500mb veriyor. Bende Hi-Level 240 GB SSD kullanmaktayim bilgisayarım eski olduğu için SATA 2 portunda takılı zaten en fazla 300 alabileceğim için dert etmemiştim. 4 yıldır kullanıyorum sıkıntı yaşamadım.

Hocam, bir de bu programla test yapıp deneyin. Hala düşükse sıkıntılıdır.

Hocam, bir de bu programla test yapıp deneyin. Hala düşükse sıkıntılıdır.
Deneyeceğim sonra dönerim buraya. Ama bir sorun var ve olmadi garantiye yollayacağım. Aşırı saçma bir sorun. Nerdeyse 2 katını alabilecekken alamıyorum.

En sorunlu SSD disk, iade edin ve Patriot Burst alın.

Başka uygulamaların testi bu şekilde.
Diskte sorun var mı yok mu anlayamadım.

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    34,8 KB · Görüntüleme: 39
  • sad.PNG
    sad.PNG
    12,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri