Hi-Level 120GB SSD sonuçları nasıl?

hocam crystaldiskinfo bilgileri paylaşır mısınız ondalık olarak.
Ekledim hocam.

Yazma hızı çok düşük çıkmış. Testi birde ATTO'dan yapın. SATA 2'ye takılıysa disk okuma hızı normal.
ATTO testini de ekledim fakat şunu söylemeyi unuttum, SSD sata 0'da takılı, SATA 1 ve SATA 2'de HDD'lerim mevcut, sebebini anlamadığım bir şekilde bu HDD'lerden bir tanesi SSD'ye slave olarak gözükmekte. Aynı molex güç kablosundan güç veriyorum diye olabilir.

Dosya Ekleri

• crystal ssd.png
    crystal ssd.png
    42,2 KB · Görüntüleme: 28
  • ATTO.png
    ATTO.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 35
Ekledim hocam.

Atto testini de ekledim fakat şunu söylemeyi unuttum, SSD SATA 0'da takılı, SATA 1 ve SATA 2'de HDD'lerim mevcut, sebebini anlamadığım bir şekilde bu HDD'lerden bir tanesi SSD'ye slave olarak gözükmekte. Aynı Molex güç kablosundan güç veriyorum diye olabilir.

Bence degerleriniz oldukça iyi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (107).png
    Ekran Görüntüsü (107).png
    266,8 KB · Görüntüleme: 33
Peki madem CrystalDiskInfo değerlerim iyi, neden okuma yazma hızlarında gözünüze batacak bir düşüş olabilir? Master/Slave ile alakalı ise harddisk'lerimden birisini sökebilirim sorun değil. Farklı bir çözüm yolu varsa onu da deneyebilirim.

Peki madem CrystalDiskInfo değerlerim iyi, neden okuma yazma hızlarında gözünüze batacak bir düşüş olabilir?
Disk SATA 2'ye takılı olduğu için olabilir.
Mekanik sorundan kastınız ne oluyor?
Diskin yeniden ayarlama tekrarları var. Kalibrasyon tekrarları da diyebiliriz. Sizin disk 477 kez yeniden kalibrasyon istemiş. Çünkü ilk kalibrasyon denemesi başarısız olduğu için. Bunun dışında diskte okuma hataları da var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı