Hibrid araba alev alır mı?

Hibrid araba almayı düşünüyoruz ancak hibrid araba alev alabilir mi? Böyle bir imkanı var mı?

Hocam eğer arabayı havaya uçurmak gibi bir niyetinix yoksa kolay kolay yanmaz.
"Elektrikli araçlarda yangın riski konusu, tartışılan ve merak edilen konuların başında geliyor. Bazı markalar ve firmalar riski en aza indirmek için yarar sağlayabilecek güvenlik önlemlerini günden güne geliştiriyor. Araba sektöründe otorite olmuş uzmanlar ve yapılan bazı araştırmalar, elektrikli araçlarda yangın riskinin, benzinli ve dizel araçlara kıyasla daha düşük olduğunu söylüyor. Örneğin, Norveç sosyal güvenlik ve acil durumlara hazırlık müdürlüğü'nün raporu ve İsveç sivil acil durumlar ajansı'nın 2022 yılı raporu, benzinli ve dizel araçların elektrikli araçlara göre 4-5 kat daha fazla yangın riski taşıdığını belirtiyor. Ayrıca, Avustralya savunma bakanlığı'nın finanse ettiği ev firesafe araştırması, elektrikli araç bataryalarının alev alma ihtimalinin %0.0012 olduğunu, buna karşın içten yanmalı motorlara sahip otomobillerde bu olasılığın %0.1 olduğunu ileri sürüyor."
Kaynak:

Alev almaz, birçok hibrid araba kullanıcısı gördüm alev alan hibrit araba görmedim.

Tabii ki komplike durumlar dışında dediğim şey, normal dizel ve benzinli arabaların yanma ihtimallerinden fazla değil. Günümüzde tam elektrikli araçlar bile kazalar dışında kolay kolay alev almıyor.

Hibrid araba almayı düşünüyoruz ancak hibrid araba alev alabilir mi? Böyle bir imkanı var mı?

Hocam bataryaya sert bir cisim girerse alev alır. O lityum çok yanıcı bir madde ve araba bataryası çok yüksek bir güç depoladığı için de olası bir durumda eğer bir cisim bataryayı delerse muhtemelen hızla alev alır.

Hocam bataryaya sert bir cisim girerse alev alır. O lityum çok yanıcı bir madde ve araba bataryası çok yüksek bir güç depoladığı için de olası bir durumda eğer bir cisim bataryayı delerse muhtemelen hızla alev alır.

Hocam biri diyor riskli diğeri diyor risksiz. Hiç anlamadık ki, yangın oranı az diyen de var.

Ya kardeşim, araba bundan alev almadı, başka şeyden alır. Araba bu. Pil, yakıt, diğer yanıcı kimyasallar bir arada. Kesinlike alır veya almaz diyemeyiz. Dersin ki ben korkuyorum yanmasından, kasko yaptır aracına bir şey olursa kaskodan alırsın parasını.

Geri
Yukarı