Hiç bilgisi olmayan biri video seyrederek bilgisayar montajlayabilir mi?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Kendim yapıcam buna karar verdim.İlk kurulum sonrası izlemem gereken yol nedir.Stabil çalısması için bir ayar bir program ne yapmam lazım.Montaj basit geldi banada
Biostan xmp ayarını enable yapın. Windowsu kurun. Windows update kısmındaki tüm güncellemeleri yapın.

Termal macununu vb unutmayın.
Stok soğutucunun üstünde yok mu zaten?

Biostan xmp ayarını enable yapın. Windowsu kurun. Windows update kısmındaki tüm güncellemeleri yapın.

Xmp ayarını acmam gerektıgını videolardan ogrendım.biosta yapılması gereken tek ayar bumu?

Stok sogutucu kullanmıcam,kule tipi aldım ıkısı arasına surmem gerektıgını bılıyorum

CPU montajı dışında kolay zaten. CPU basit ama riskli. Bir anakart çöp ettim bu yüzden.

Arkadaşlar bilgisayar topluyorum. Montajını kendim yapmak ıstıyorum. Montajı yapabılecegıme ınanıyorum fakat kablo baglantıları konusunda şüphelerim var. Bir de kurulum yaptıktan sonra BIOS ayarlari ve bilgisayarın kararlı calısması ıcın neler yapılması gerekiyor bır bılgım yok. Konsoldan PC'ye gecıyorum. Sizce bir bilgisayarcıya 1000TL verip kurdukmak mı mantıklı olan?
Toplarsın zaten kablolar kendilerine ait olmayan yere uymaz, takamazsınız sadece kasanın güç kabloları biraz zorlar sizi, onu da yaparsınız. İşlemci yerleştirirken özen gösterin statik koruyucu eldiven kullanın mutlaka. Vidaları da çok zorlamayın sıkmak için o kendini belli eder tam sıkıldığı zaman.

Toplarsın zaten kablolar kendilerine ait olmayan yere uymaz, takamazsınız sadece kasanın güç kabloları biraz zorlar sizi, onu da yaparsınız. İşlemci yerleştirirken özen gösterin statik koruyucu eldiven kullanın mutlaka. Vidaları da çok zorlamayın sıkmak için o kendini belli eder tam sıkıldığı zaman.
Cpu konusunda biraz tedirginim açıkçası
Yönlerin denk olması haricinde dikkat edilmesi gereken birşey varmı

Geri
Yukarı