Hiç bilmeden yazılım okunur mu?

Sameett

Picopat
Daha fazla  
Hiç yazılım bilmiyorum şu an lojistik bölumundeyim 12. sınıf olarak başlayacağım.
Ama yazılım okumak istiyorum.
Hiç yazılım biliyorum.
Üniversitede hiçbir şey bilmeden yazılım okumak mümkün mü?
(Üniversiteye gidene kadar yazılım öğrenemeye çalışırım. Ama hiçbir şey bilmeden yazılım okumak mümkün mü?)

Hiç yazılım bilmiyorum şu an lojistik bölumundeyim 12. sınıf olarak başlayacağım.
Hiç yazılım biliyorum.
(Üniversiteye gidene kadar yazılım öğrenemeye çalışırım. Ama hiçbir şey bilmeden yazılım okumak mümkün mü?)
Üniversite'de zaten temel bilgiler öğretiliyor. Ondan sonrası sana kalıyor.

Üniversite zaten öğrenme yeri ancak yazılım konusunda lise gibi birisi çıkıp öğretmiyor. Anlayacağın bir örnekle anlatmam gerekirse sana 2+2'yi gösterip fonksiyonlardan oluşan denklemi çöz derler 🤣 İlgin varsa içinden geçersin, ilgin yoksa çok sıkılırsın.

Okunur. Ama sıkıntı şu ki eğer yazılımla ilgili bir bilginiz yoksa ileride yeni şeyler öğrenince bu alandan soğuyabilirsiniz. Yani hiç bilgi olmadan yazılımı sevip sevmediğinizi anlamanız zor. Ancak teknik olarak bakarsak bir problem olmaz, her yazılımcı bu işe 15 yaşında başlamıyor.

Hiç yazılım biliyorum.
Hocam çok istekliyseniz elbette mümkün

Şimdiye kadar elini kirletmediysen lüzum yok, merakı olan adam çoktan bir derleyici indirip ekrana hello world yazdırmış olurdu...

Okunur. Ama sıkıntı şu ki eğer yazılımla ilgili bir bilginiz yoksa ileride yeni şeyler öğrenince bu alandan soğuyabilirsiniz. Yani hiç bilgi olmadan yazılımı sevip sevmediğinizi anlamanız zor. Ancak teknik olarak bakarsak bir problem olmaz, her yazılımcı bu işe 15 yaşında başlamıyor.
Oyun yapmaya ilgim var
2 hafta sonra laptop alacağım
Kod bilmeden oyun yapmaya çalışacağım.
Kod öğrenerek de daha iyi oyunlar yapabilirim belki.
Bu yüzden yazılım öğrenmek istiyorum.

Oyun yapmaya ilgim var.
2 hafta sonra laptop alacağım.
Kod bilmeden oyun yapmaya çalışacağım.
Kod öğrenerek de daha iyi oyunlar yapabilirim belki.
Bu yüzden yazılım öğrenmek istiyorum.

Hocam kod bilmenden oyun yapmak çok zor ve bence gayet yazılım okuyabilirsiniz.
Laptop alırken oyun yapmaya yönelik olduğuna da emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı