Hiç gitar bilmeden elektrogitar alınır mı?

• Konuyu başlatan chaoo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 908
Makaleler
7
Merhaba gitarla yakından uzaktan alakası olmayan biriyim ama yakın zamanda elektro gitarları bayağı beğenmeye başladım, alıp öğrenmek istiyorum. Hiç gitar çalmayı bilmeyen biri elektrogitar öğrenebilir mi? Yoksa klasik gitar ile mi başlamam lazım?

Merhaba gitarla yakından uzaktan alakası olmayan biriyim ama yakın zamanda elektro gitarları bayağı beğenmeye başladım, alıp öğrenmek istiyorum. Hiç gitar çalmayı bilmeyen biri elektrogitar öğrenebilir mi? Yoksa klasik gitar ile mi başlamam lazım?
Elektro daha kolay, elektro ile başlayın. Hiç bilmeyen birinin öğrenmesi gerek sonuçta çalarak.
Ayrıca alacak olursanız buraya yazın, amfi sakın almayın başlangıçta asla gerek yok. Ben gerekli bilgilendirmeleri yaparım kendimden yola çıkarak.

Bende çok hevesliyim, elektro gitardan türk ezgileri daha doğrusu ritmleri duyunca bayılıyorum. Ama sadece elektro gitar almakla iş bitmiyor başka şeylerde almak gerekiyor diye biliyorum.

Elektro daha kolay, elektro ile başlayın. Hiç bilmeyen birinin öğrenmesi gerek sonuçta çalarak.
Ayrıca alacak olursanız buraya yazın, amfi sakın almayın başlangıçta asla gerek yok. Ben gerekli bilgilendirmeleri yaparım kendimden yola çıkarak.

Hocam maksimum 3200 TL falan verebilirim başlangıç seviyesi için squire markasının mm strat modeli nasıldır? https://www.hepsiburada.com/squier-...Kx_1opBXFxcjakzIXDAaAoJSEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Hocam maksimum 3200 TL falan verebilirim başlangıç seviyesi için squire markasının mm strat modeli nasıldır? https://www.hepsiburada.com/squier-...Kx_1opBXFxcjakzIXDAaAoJSEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
Squier, Fender tarafından uzakdoğuda üretiliyor. Gayet kaliteli bir gitardır fakat başlangıçta ahşapi cilalı olmadığı için biraz zorlayabilir fakat zaman geçtikçe alışırsınız. Tonları da güzel verir.
Kısacası başlangıç için en ideal gitarlardan.

Squier, Fender tarafından Uzak Doğu'da üretiliyor. Gayet kaliteli bir gitardır fakat başlangıçta ahşapi cilalı olmadığı için biraz zorlayabilir fakat zaman geçtikçe alışırsınız. Tonları da güzel verir.

Teşekkür ederim hocam bu gitarın tasarımıda hoşuma gitmişti, bunu alacağım.

Squier, Fender tarafından Uzak Doğu'da üretiliyor. Gayet kaliteli bir gitardır fakat başlangıçta ahşapi cilalı olmadığı için biraz zorlayabilir fakat zaman geçtikçe alışırsınız. Tonları da güzel verir.

Bir de hocam pena ne önerirsiniz 100TL'ye de pena var 500'ede ne farkı var?

Bir de hocam pena ne önerirsiniz 100TL'ye de pena var 500'ede ne farkı var?
Penaların pahalı olması pek önemli olmuyor, pahalı olanlar genelde tasarımı eşsiz ve marka olduğu için. Önemli olan penanın kalınlığıdır hocam. Metal çalarım ben diyorsan 0.96mm alabilirsin yok ben normal çalarım dersen yanına bide 0.71mm al. Marka çok önemli değil.

Geri
Yukarı