Hiç matematik bilmeyen biri gelişebilir mi?

Hiçbir zaman kafam basmadı, çabuk öğrenen ya da bu işte iyi olanlardan ne farkım var diye düşünmeden edemiyorum. Yapamıyorum hiçbir türlü, bu yüzden böyle bir kanıya vardım.

Sıkı çalışma sıkı çalışma sıkı çalışma, beynine olumluyu ver, o da sana olumluyu versin.

@Sapare Aude yanlış kanıdasınız, haberiniz olsun. Eksikliklerinizi tespit edin ve hemen çalışmaya başlayın. YouTube'da birden fazla kaliteli hoca bulunuyor. Sana göre uygun olan birisini dinle ve hemen çalışmaya başla.

Matematiksiz olmaz. Matematik beyin sporudur. Nasıl vücut yapmak için çalışıyorsun, beyin de matematikle gelişir. Sözelci biri bile mantıklı ve yaratıcı bir şeyler yapmak istiyorsa matematikten geçmiş olmalıdır. Gerisi fasa fiso. Boş gaz vermek olur. Zaten ülkenin durumu ile matematik seviyesini karşılaştırınca durum belli oluyor.

Zorlayacaksın, açılacaksın. Olmuyor diye bir şey yok. O tembellik.

Tabii gelişebilir diyeceksiniz ama benim içimdeki bir ses "sen hep kötüydün, hep kötü olarak kalacaksın genetiğinde yok" diyor. Bu zamana kadar hiçbir zaman matematiğim iyi olmadı ve işe çarpım tablosunu öğrenmekle başladım. Hala öğrenme aşamasındayım, bundan sonra çarpma ve bölme öğreneceğim en başından. Acınası bir durum olduğunu biliyorum ama hiç matematik bilmeyen biri doğru çalışma ve azimle gerçekten iyi yerlere gelebilir mi?
Herkes matematik öğrenebilir. Sadece isteyerek çalışıp anlamadığın yerde vazgeçip bırakmaman gerek. Bu şekilde daha iyi noktalara geleceksiniz.

Herkes matematik öğrenebilir. Sadece isteyerek çalışıp anlamadığın yerde vazgeçip bırakmaman gerek. Bu şekilde daha iyi noktalara geleceksiniz.
Öyle yapacağım, istersem 100 tane soru yapamayayım yapmaya çalışmaya devam edeceğim. Belki 100 tane yapamayacağım ama 101.'yi yapabileceğim ve gerisi gelecektir. Bir farkım olmadığını düşünüyorum diğerlerinden, sabırlı ve azimli olmam gerekiyor.

Tecrübeyle sabit sadece 4 işlem bilen adam, adam akıllı çalışarak 1 yılda sınavda rahatça soru çözebilecek pozisyona geliyor.
Bu arada atlamadan izlemeni tavsiye ederim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı