Matematik bilmeyen biri nasıl yol izlemeli?

Berhan24

Hectopat
Merhaba, ben matematik dersinde ilerlemek istiyorum hiçbir şey bilmediğim için şu an alıştırmalarla matematik 1 kitabını çözüyorum. Bu kitap bittikten sonra 2. kitabı bitirmeyi sonra birkaç soru bankası çözmek şeklinde bir planım var böylece 9, 10 sınıf konuları bitecek sonra 11, 12 sınıf konuları var. Benim sorum şu; ben böyle ilerlesem evet ben matematik biliyorum diyebilir miyim ve mühendislik matematiği için kaynak nerede bulabilirim? Örneğin; difransiyel denklemler gibi konularla ilgili YouTube veya diğer sitelerde hiçbir kaynak yok. Amacım üniversite sınavı değil sadece iyi bir düzeyde matematik bilmek ve bilgisayar bilimleri alanında bir alan seçip kendi çapımda çalışmalar yapmak.

Başlangıç düzeyi için rehber matematik kanalının 49 günde TYT kampı gibi özet serilerle eksiklerini giderebilirsin. Antrenmanlarla matematik kitabı e*besillere yönelik yazılmış, onunla uğraşma.

Daha üst düzey konular için "Buders Boğaziçiliden Özel Ders" isimli bir kanal var, oradan izleyebilirsin. Limit türev integral diziler seriler gibi konuları AYT kitaplarından çalışabilirsin.

Diferansiyel denklemler lise matematik öğretmenlerinin ÖABT sınavına dahildi en son. Lisemat ÖABT videolarında bulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı