Çözüldü Hiçbir Maverikcs DVD'si Boot Etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Erkan Köksoy

Hectopat
Makaleler
1
Daha önceden tonymac ile mavericks kurmuştum. Sorunsuz da çalışıyordu. Windows 'u da okuma/yazma hızı düşük olan bir HDD'ye kurmuştum. İkisini de aynı yere kurayım dedim ve mac os altında, hali hazırda mac os x yüklü olan HDD'yi disk izlences --> bölüntüle kısmından + işaretine tıklayarak bir bölüm daha yarattım. Ve sorunsuzca Windows 8.1 kurdum.

Tahmin edilebileceği gibi Mac os'un chimera bootloader'ı uçtu. Easybcd ile dual boot yapmaya çalıştım olmadı. Sonra eski HDD'me niresh yükleyip ordayken tekrar multibeast yardımıyla boot kurayım dedim, niresh i kurdum, kurulum bitti.

Tekrar Windows 'a dönüp EasyBCD tekrar kurcalayıp restart ettim. Bu sefer Niresh kurduğum HDD'nin de boot u gitmişti. Üstelik elimde bulunan bootloader yüklü DVD'leride boot ettiremiyorum. CD init, ............. gibi şeylerden sonra konuya yüklediğim resimdeki kısımda kalıyor.

Napacağımı bilmiyorum. Mavericks'i tekrar USB yazdırma işlemini yapamıyorum çünkü Mac OS'um yok. Niresh'i transmac ile USB yazdırmaya kalksam onu da boot etmiyor.

Ekran Görüntüsü :

eQV7Zy.jpg

- - - Güncellendi - - -

Eski HDD'yi çıkardığım vakit niresh DVD sini tanıttırabildim. Hiçbir sorun yok. Chimerayıda yükledim. Sorun çözülmüştür. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı