Hiçbir oyun açılmıyor

Paister

Kilopat

Arkadaşımın grafik kartı ve sistemi bu şekilde ve hiçbir oyunu açmıyor. Denediği oyunlar: CS:GO, Just Cause 2, Resident Evil 2 (2015), penumba, replica.

İnternetten araştırdığına göre sürücüyü güncellemesi gerekiyormuş, fakat indirdiği şey çalışmamış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Arkadaşınızın sistemi pek oyun açacak gibi görünmüyor. Ama driverlarda sıkıntı yaşıyorsa Driver Booster uygulamasını bilgisayarına yükleyip gerekli driverları otomatik olarak yükleyebilir. Çalışmama ihtimali yok. Driverlar haricinde sistemin hızını arttıracak ayarlamalar yapsın. Ben arkadaşınızın yapabileceği bazı ayarları vereyim. Denetim masasına girip sistemin RAM değerini gösteren yere girip ayarlayı değiştir kısmına gelsin. Ordan performans seçeneğine girsin. Performans seçeneğine girince birkaç seçenek çıkar. Siz bilirsiniz bunları ama arkadaşınız için ben anlatayım yine de. Seçeneklerden en iyi performans için ayarlasın. Ordan sanal bellek seçeneğine girsin. HDD'sinde yer varsa 6144 veya 8192 MB sanal bellek atasın. Onun haricinde Razer Cortex yüklesin. Flaş bellek ile Ready Boost yapsın. Başlatma seçeneklerini eklesin. Güç seçeneklerinden yüksek performansa alsın. Benim diyeceklerim bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Merhaba. Arkadaşınızın sistemi pek oyun açacak gibi görünmüyor. Ama Driver'larda sıkıntı yaşıyorsa Driver Booster uygulamasını bilgisayarına yükleyip gerekli Driver'ları otomatik olarak yükleyebilir. Çalışmama ihtimali yok. Driver'lar haricinde sistemin hızını arttıracak ayarlamalar yapsın. Ben arkadaşınızın yapabileceği bazı ayarları vereyim. Denetim masasına girip sistemin RAM değerini gösteren yere girip ayarlayı değiştir kısmına gelsin. Oradan performans seçeneğine girsin. Performans seçeneğine girince birkaç seçenek çıkar. Siz bilirsiniz bunları ama arkadaşınız için ben anlatayım yine de. Seçeneklerden en iyi performans için ayarlasın. Oradan sanal bellek seçeneğine girsin. HDD'sinde yer varsa 6144 veya 8192 MB sanal bellek atasın. Onun haricinde Razer cortex yüklesin. Flaş bellek ile ready Boost yapsın. Başlatma seçeneklerini eklesin. Güç seçeneklerinden yüksek performansa alsın. Benim diyeceklerim bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yazdığınız her şeyi harfi harfine uygulamış fakat ne yazık ki CS:GO çalışmayı durdurdu hatası veriyormuş.
Ekran kartından mı kaynaklanıyor acaba? Yoksa sistemi mi yetmiyor?
.

Son düzenleme:

Arkadaşımın grafik kartı ve sistemi bu şekilde ve hiçbir oyunu açmıyor. Denediği oyunlar: CS:GO, Just Cause 2, Resident Evil 2 (2015), penumba, replica.

İnternetten araştırdığına göre sürücüyü güncellemesi gerekiyormuş, fakat indirdiği şey çalışmamış.
Aynı sorun ben de de var, yardımcı olabilecek varsa çok sevinir, mutlu olurum.

Sistem asiri gucsuz. 2015'ten sonraki oyunlari acmasi bilgisayarin bayagi sans isi. Acsa bile maksimum 10FPS ile oynayacagi icin denemesin bence bosuna. CS:GO'yu acarken hata vermesi bir seyi bozmus oldugunu gosteriyor. Dosyalari dogrulayabilir mi acaba? Fakat dedigim gibi CS:GO'yu da dusuk FPS ile oynamasi asiri muhtemel.

Yazdığınız her şeyi harfi harfine uygulamış fakat ne yazık ki CS:GO çalışmayı durdurdu hatası veriyormuş.
Ekran kartından mı kaynaklanıyor acaba? Yoksa sistemi mi yetmiyor?
.
Galiba ekran kartı yerine Intel işlemcisinin grafik işlemcisini kullanıyor. Aksi takdirde ekrandan görüntü bile alamazdı. Dediğim gibi arkadaşınızın sistemi oyun oynamaya uygun bir sistem değil. Eğer arkaşınızın durumu iyiyse sistemi modifiye etsin. Etmediği sürece öyle kullanması gerekir.

Monitörden kasaya giden görüntü kablosunu takip et. Kasanın arkasında dikey şekilde takmışsan çıkartıp, alt tarafta bulunan yatay kısma takacaksın. Ondan sonra ekran kartı sürücüsünü yükleyip dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı