Hiçbir problem olmamasına rağmen ping çıkması

Modem marka model nedir? Cihazda bir arıza olabilir mi?
Hocam modem ile alakası yok durumun. Modemi daha yeni değiştirdik superonlinenın Wi-Fi 6 modemi. Bundan önce de oluyordu değiştirme sebebimiz zaten bu sorunun çözülmesini ummaktı. Modemde değilmiş sorun

LG8245X6-50 Modem markası bu. Dediğiniz cmd testini yaptım google a pingi atınca hiç sabit olmuyor 60 ile 80 ler arasında ara sıra 120 200 ü buluyor ve bazen paket kaybı görüyorum hiç almıyor. Diğeri ip için de paket kaybı oluyor ancak onda minimum 200 ping alıyorum sabit.

Ek olarak cat 5 veya 6 bilmiyorum bir kablo var klasik eve girerken bağladıklarından. cat 7 alsam sorunun çözülme ihtimali olabilir mi acaba

Son düzenleme:
CAT6 deneyin, CAT7 ev kullanımı için gerekli bir şey değil. Çeşitli modemlere rağmen hala bu sorunu yaşıyorsanız dairenizdeki kablolamayı tamamen değiştirmeyi deneyin, oda yetmezse binadan daireye gelen kısımdaki kabloların değiştirilmesini talep edin. Bir diğer ihtimalde modemin bağlı olduğu priz veya adaptörle alakalı olabilir. Mesela ben kendi evimde modemin olduğu odada başka cihazlarda çalışırsa anlık internet kaybı veya ping yükselmesi yaşıyorum ta ki o cihazlar kapanana kadar, yani kısaca modemin bağlı olduğu prizin fazını ayırımayı deneyin bir elektrikçi çağırarak. Tüm bunlara rağmen bu hala oluyorsa sokak/mahalle altyapısındn kaynaklı olabilir. Aklıma şimdilik gelenler bunlar.

Geri
Yukarı