"Hiçbir şey yapmamak" durumu nasıl çözülür?

Arkadaş zaten spora gitmesine rağmen kafasını dağıtamadığını çözüm aradığını yazmış gelmiş instagram motivasyoncuları gibi "GYM'e git kanka düzelir" yazıp dalga geçiyorsun. Mesaj yazmana gerek yok kardeşim önerin yoksa bak geç.
Spor demiş, hangi spor olduğunu dememiş. İnstagram motivasyoncularıyla alakası yok, vücudunu geliştirirsen özgüven de gelir, bu bir gerçek. Neyin tribine giriyorsun anlamadım ama dalga falan yok ortada.

Mesaj yazıp yazmayacağım beni ilgilendirir, yazdıklarımda yanlış olan bir şey yok.
Hastalık boyutunda artık, 2 koca yıl; aynı kişi yüzünden hayatını mahvetmek... Üstelik hiçbir şey yaşanmamış, hadi dese 5 sene el tutuştuk, e' yine uzun bir süre.

Hayatını ortada olmayan bir şey yüzünden zindana çevirmiş, sen de gelmiş burada gazlıyorsun bir de... Bravo! Bence de, devam etsin böyle.

Hocam maalesef öyle kolay değil. Onu samimi olduğumuz için söyledi.

Şu an kendimi kötü hissediyorum. Arkadaşlığımız gerçekten çok iyi ama bir gün anlarsa ya da ben söylersem benden nefret edebilir. "Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsin? Biz arkadaşız sadece sen de diğerleri gibisin" gibi bir tepki alabilirim
Nedense aklıma sprite'ın reklam gerdi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(WukuWukong)
İş bulmanı tavsiye ederim, çünkü Türkiye gibi bir yerde çalışırken seni öyle bir kullanacaklar ki artık kızı düşünecek enerjin kalmayacak hatta bir şey yapmaya enerjin kalmayacak.
(Tecrübe konuşuyor)
Bu a.. şirketinden inşallah yıl sonunda kurtulacağım.

Son düzenleme:
@WukuWukong Üzülerek okudum.
En büyük düşmanın senmişsin dostum etrafa bakınmana gerek yok. Yaptığın her sikimtrak işi kendi içinde normalleştirmiş ve kabullenmişsin. Uzun uzun tavsiye vermeme gerek yok. Yalnızca en sonda dediğim gibi sen ilk önce kendine saygı duy be adam! Kendini sev demiyorum bak orayı geçtim. İlk önce kendine saygı duy be! Senin şu yaşadığın hayatı ben düşmanıma layık görmüyorum da sen kendine görüyorsun ya yazıklar olsun!
Mutluluğuna engel olan ilahi bir güç yok. İnsan gibi yaşamanı sağlamak için yapman gereken bir kaç şey var onda bile "Ay ben yapamam ki, ay ben kötüyüm ki, ay olmaz ki" boyun devrilsin ulan.
Git ne yap et, açıl şu kıza. Kendine saçma sapan bahaneler üretme.
Şikayet edecekmiş, ulan geldiğin hale dôn de bir bak! Şikayet mi koycak sana?
Kendi hayatını bok etmeye çekinmiyorsun da, bir kızdan mı çekiniyorsun? Hadi lan ordan.

@WukuWukong Üzülerek okudum.
En büyük düşmanın senmişsin dostum etrafa bakınmana gerek yok. Yaptığın her sikimtrak işi kendi içinde normalleştirmiş ve kabullenmişsin. Uzun uzun tavsiye vermeme gerek yok. Yalnızca en sonda dediğim gibi sen ilk önce kendine saygı duy be adam! Kendini sev demiyorum bak orayı geçtim. İlk önce kendine saygı duy be! Senin şu yaşadığın hayatı ben düşmanıma layık görmüyorum da sen kendine görüyorsun ya yazıklar olsun!
Mutluluğuna engel olan ilahi bir güç yok. İnsan gibi yaşamanı sağlamak için yapman gereken bir kaç şey var onda bile "Ay ben yapamam ki, ay ben kötüyüm ki, ay olmaz ki" boyun devrilsin ulan.
Git ne yap et, açıl şu kıza. Kendine saçma sapan bahaneler üretme.
Şikayet edecekmiş, ulan geldiğin hale dôn de bir bak! Şikayet mi koycak sana?
Kendi hayatını bok etmeye çekinmiyorsun da, bir kızdan mı çekiniyorsun? Hadi lan ordan.
Ne deseniz haklısınız... Mayıs ayının sonunda söyleyeceğim hocam o zaman geliyor.

Spor demiş, hangi spor olduğunu dememiş. İnstagram motivasyoncularıyla alakası yok, vücudunu geliştirirsen özgüven de gelir, bu bir gerçek. Neyin tribine giriyorsun anlamadım ama dalga falan yok ortada.

Mesaj yazıp yazmayacağım beni ilgilendirir, yazdıklarımda yanlış olan bir şey yok.
Hastalık boyutunda artık, 2 koca yıl; aynı kişi yüzünden hayatını mahvetmek... Üstelik hiçbir şey yaşanmamış, hadi dese 5 sene el tutuştuk, e' yine uzun bir süre.

Hayatını ortada olmayan bir şey yüzünden zindana çevirmiş, sen de gelmiş burada gazlıyorsun bir de... Bravo! Bence de, devam etsin böyle.
Kral vücudum gayet iyi sadece yağ oranım bir tık yüksek. Siz de haklısınız kafamı olmayan şeylerle allak bullak ediyorum. Ama işte bunu ben yapmıyorum yani ben istemiyor muyum sanıyorsunuz "ya öf ne taktım geçti gitti işte" demeyi. Olmuyor, anlamadım takıntı oldu kafamda :(

Dopamin detoksu yap.
Araştırdım ancak ben birisi bana engel olup gerekirse dövmediği sürece yapmam ben. Kendimi biliyorum yani kafama ne koyarsam başaramam ben. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ya bende tam tersi neye inanırsam başarma ihtimalim %99 düşüyor :D

Nedense aklıma sprite'ın reklam gerdi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(WukuWukong)
İş bulmanı tavsiye ederim, çünkü Türkiye gibi bir yerde çalışırken seni öyle bir kullanacaklar ki artık kızı düşünecek enerjin kalmayacak hatta bir şey yapmaya enerjin kalmayacak.
(Tecrübe konuşuyor)
Bu a.. şirketinden inşallah yıl sonunda kurtulacağım.
Bu yaz işe gireceğim zaten. Dediğiniz gibi olacak muhtemelen, iş-spor arasında hayatım gidecek. Akşama kadar çalış akşam spora git eve gel yemek ye yat olacak.

Bu kafayla pek bir yere varamazsınız zaten, ilk başta düşünce yapınızı değiştirin.
Çok denedim bir şeyler yapmayı. Olmuyor yani eninde sonunda o tembelliği/kolaylığı/bana zararı olacak ama sırf seviyorum diye yaptığım şeyleri yapıyorum. Emin olun çok denedim, sayamam yani ne kadar denediğimi. Sizin dediğiniz şeylerin aynısını bende kendime diyorum.

Çok denedim bir şeyler yapmayı. Olmuyor yani eninde sonunda o tembelliği/kolaylığı/bana zararı olacak ama sırf seviyorum diye yaptığım şeyleri yapıyorum. Emin olun çok denedim, sayamam yani ne kadar denediğimi. Sizin dediğiniz şeylerin aynısını bende kendime diyorum.
Bahane üretmek kolay, böyle ben yapamıyorum deyip kenara çekilecekseniz bir yere varmayı beklemeyin. Değişim istiyorsanız çabalayacaksınız kusura bakmayın. Hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez.

Bahane üretmek kolay, böyle ben yapamıyorum deyip kenara çekilecekseniz bir yere varmayı beklemeyin. Değişim istiyorsanız çabalayacaksınız kusura bakmayın. Hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez.
Çok haklısınız. Sizin gibi diyorum ve örneğin diyet yapmaktan örnek vereyim; diyete başlıyorum ilk 3-4 gün mükemmel gidiyor ve sonrasında kafam öyle bir yemek yemeye kayıyor ki öyle bir mutsuz oluyorum ki anlatamam. Mesela 3 gün diyet yaptım geri bozdum şimdi geçtiğimiz hafta. Bu sadece bir örnek yapmak istediğim şeyler arasında. (Kilolu değilim sadece daha iyi görünmek amaç)

Geri
Yukarı