Hiçbir şey yapmayan bir bilgisayar hacklenebilir mi?

pwleredal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir bilgisayar düşünün. İnternete bağlı kalmak ve açık olmaktan başka hiçbir eylem yapmıyor. Hacklenebilir mi? İlla bir program veya uygulama çalıştırılmak zorunda mı bilgisayarın hacklenebilmesi için? Çok merak ettiğimden sordum malum bu tarz sanal şeylerden pek anladığım söylenemez.

Anladım, o zaman seçenekleri daralttığımızda modem portları ve DDos gibi saldırılar kalıyor. Modem portlarında da sorumluluk internet sağlayıcısında olur diye düşünüyorum emin değilim.

Neden böyle bir şeye ihtiyacını var öğrenebilir miyim?
Başlıkta belirttiğim gibi merak ettim. Fazla bilgi göz çıkarmaz.

Başlıkta belirttiğim gibi merak ettim. Fazla bilgi göz çıkarmaz.

Önemli bir bilgisayar veya içerisinde önemi bilgiler olduğu belirli olmadığı sürece kimsenin sızmaya çalışacağını hiç sanmıyorum ve dediğim gibi çalışsa bile bu çok zor, yapabilecek olan kişi boş şeylerle uğraşmaz diye düşünüyorum.

BTC Miningciliği için başka PC'leri hackleyenler var
Tamam da hocam Türkiye şartlarında çok da iyi bilgisayara sahip olan biri yok zaten. Ve yine de uğraşılacağını düşünmüyorum. Yok ağındaki güvenlik açığını bulacak sonra gelecek bilgisayarına virüsü atacak ve bunların hepsi sadece 1 bilgisayar için.

Tamam da hocam Türkiye şartlarında çok da iyi bilgisayara sahip olan biri yok zaten. Ve yine de uğraşılacağını düşünmüyorum. Yok ağındaki güvenlik açığını bulacak sonra gelecek bilgisayarına virüsü atacak ve bunların hepsi sadece 1 bilgisayar için.
Fark eder mi? Donanım olarak bakma PC sayısı olarak bak. 1 PC değil de 1000 PC olduğunu düşün ve hacklediği bilgisayarların hepsini kendi BTC hesabına bağlıyor diyelim. Hackleyecek kişinin elde edeceği kârı düşünsene. Elektrik masrafı yok, GPU masrafı ve herhangi bir masrafı yok full kâr edecek. Kafaya koyan bir insan her şekilde hackler zaten. Hackleyecek bir kişi de BTC mining için yapar tamamen. Kendini bu tarz hacklenmelerden kurtarmak istiyorsan antimalware programı, driver sürücülerin, işletim sistemin, kullandığın bütün programların uygulamaların orijinal, lisanslı ve güncel olmak zorunda.

Geri
Yukarı