Hiçbir şeyden zevk almıyorum

Daha fazla  
Ben 1-2 sene önce kötü bir olay yaşadım. Uzun bir süre kimseyle konuşmadım. Sadece "evet" "tamam" gibi kelimeleri söyledim. Hiçbir şeyle ilgilenmedim. Şimdi yavaş yavaş kendime geldim fakat önceden sevdiğim hiçbir şeyi sevemiyorum. En basitinden bir profil fotoğrafı koymak bile beni ufak ta olsa mutlu ederdi. Veya bir tema değiştirmek. Dükkanda çalışırken zevk alırdım. Müşterilerle sohbet içerisindeydim. Esprili bir kişiliktim. Şimdi düzelmeme rağmen artık bunlar içimden gelmiyor. İnsanlarla konuşmak zor geliyor. Arkadaşım çok var ama garip bir şekilde kısa bir süre konuşunca sıkılıyorum.

Yıkık olmayı kabullenmek yerine bir şeyler yapabilirsin. Sen kendini bunları bunları yaşadım depresyondayım diye salarsan kısır döngüye girersin. İlk olarak spora başlamanı öneririm. Spordan sonra gerisi gelecektir diye düşünüyorum.

Depresyonda değilim aslında. Ama sadece yorgun hissediyorum. Artık aynı şeyleri yapıp aynı şeyleri yaşamaktan bıktım.

Ben sen de bir anormallik göremedim? Yaşadıkların seni değiştirdi ve belki de insanları eskisi kadar sevmiyorsun. Bu doğal, olabilir.

Doğalsa mutlu olurum gerçekten. Belki aslında aynı insanlarla takılmamalıyım. Bu beni mutsuz yapıyor olabilir aslında. Teşekkür ederim.

Hocam dediğinize göre travma gibi bir şey geçirmişiniz ve bunu hiçbir destek olmadan tek başınıza atlatmaya çalışıyorsunuz. Bence bir psikoloğa danışmanızda fayda var.

Psikolojik destek almaya başlamıştım bir ara fakat sevepsiz bir şekilde gitmemeye başladım. Neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum. Gitmeye devam etmeliyim.

Bir anda eskiye dönmeyi bekliyorsan beklemeye devam et.

Yani bu düzeldiğim süreç yaklaşık son 5-6 ay. Sanırım birden sayılmaz bu.

Bir süre dışarılarda takılmaya çalış arkadaşlarınla ve ailenlebol vakit geçir, ayıp olmazsa yaşadığın olay ne acaba?

Yani biraz özel bir durum aslında. Özetle yıllardır takıldığım birinin bana yamuk yapması denebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum depresyonla alakalı mı emin değilim. 4 aydır antidepresan alıyorum, ben de hiçbir şeyden zevk alamıyorum eskiden oyunlar ve teknoloji aşırı ilgimi çekerken şu an umurumda pek değil çok sıkıcı geliyor. Şunu fark ettim buna neden olan şey sosyal izolasyon karantinadan sonra bu hale geldim ve internette gördüğüm kadarıyla herkes de o şekil oluyor. Ne yazık ki şu ana kadar bir çözüme ulaşamadım. Ben de geçen bir konu açtım ancak yazan pek olmadı maalesef.

Ben 1-2 sene önce kötü bir olay yaşadım. Uzun bir süre kimseyle konuşmadım. Sadece "evet" "tamam" gibi kelimeleri söyledim. Hiçbir şeyle ilgilenmedim. Şimdi yavaş yavaş kendime geldim fakat önceden sevdiğim hiçbir şeyi sevemiyorum. En basitinden bir profil fotoğrafı koymak bile beni ufak ta olsa mutlu ederdi. Veya bir tema değiştirmek. Dükkanda çalışırken zevk alırdım. Müşterilerle sohbet içerisindeydim. Esprili bir kişiliktim. Şimdi düzelmeme rağmen artık bunlar içimden gelmiyor. İnsanlarla konuşmak zor geliyor. Arkadaşım çok var ama garip bir şekilde kısa bir süre konuşunca sıkılıyorum.

Aynı durumdayız maalesef. Beni bir tek şarkılar anlıyor ve rahatlatıyor. Sana da tavsiye ederim.

@567193, karantinada sıkılmakla pek ilgisi yok aslında. Yaşanan ağır olaylar sebebiyle genelde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığınız kötü olayın etkileri hala sürüyor. Başka sevdiğiniz şeyler bulun. Demek ki şuan zevk almadığınız şeyler olayın yaşandığı zamanları hatırlatıyor.

Geri
Yukarı