Umudum kalmadı, hiçbir şeyden zevk almıyorum

@Artorias74 nasıl bir açıktan bahsediyorsun? Torpil, sahte diplomadan falan bahsediyorsan bunların suç olduğunu unutma. Devran döndüğünde cezasını çekersin.
Öyle açıklar varki kimse haberdar bile değil, ama çok çeşitli, mesela çok uzun bir sıra var diyelim, kendim evde hazırladığım sahte iş kartıyla geçiş sağlayabiliyorum, ve güvenlik görevlisi kontrol bile etmiyor, kartı görüyor buyrun efendim geçebilirsiniz diyor. İş yerinde zaten CV'sinde yalan söylemeyen yoktur, eğer bir işte iyi olduğundan eminsen diplomaya falan ihtiyacın yoktur gerisi kendin doldurabilirsin, sahte diploma CV yapmak çok kolay. Bunlar suç tabii yakalanmazsan suç değil, Sayın Cumhurbaşkanı içinde geçerli bu dediğim, ve cezası çekecek gibi gözükmüyor adam 70'ini devirmek üzere, buradan sonra ceza çekse ne olur.

@Artorias74 sen yaparsan, o yaparsa düzen diye bir şey kalır mı? Hiç etik de değil bunlar. Bu açıkları bilen bir akıllı sen değilsin. Herkes biliyor ama insanlar yapmıyor. Her şeye baş kaldırma mevzusu artık tat verdi. Ne bu aykırılık isteği anlayamadım?

@Artorias74 sen yaparsan, o yaparsa düzen diye bir şey kalır mı? Hiç etik de değil bunlar. Bu açıkları bilen bir akıllı sen değilsin. Herkes biliyor ama insanlar yapmıyor. Her şeye baş kaldırma mevzusu artık tat verdi. Ne bu aykırılık isteği anlayamadım?
Sen yanlış anladın beni. Ben aykırı gözükmeye çalışmıyorum, ben sadece kutunun dışını düşünüyorum. Bir tek benim gibi sayılı insanlar yaptığı için zaten yapıyorum, herkes yapsa tadı kalmaz, fark edilmediği sürece suç değildir benim gözümde, herkes bilmiyor ayrıca.

Bu ülkenin vatandaşısın ve bu sorunların hepsini yaşamak da zorundasın. Boşuna isyan etme. Herkes aynı durumda. İcraata geçeceğine “Amerika’da doğmak isterdim, ortadoğu gibi klozet çukurunda değil.” Diyorsun. Her daim mutlu olmak zorunda değilsin, istesen de olamazsın. Yurtdışındaki insanların çok mu mutlu yaşadığını sanıyorsun? Kendi ülkesine ha bire çamur atan senin gibi insanlardan usandım. Ülkenin iyiliği için çalışacağına ABD’nin sömürmeye çalıştığı coğrafyaya klozet çukuru diyorsun. Senin gibi insanlar olduğu sürece bu coğrafya klozet çukuru olmaya devam edecek. İnsanlar ülkesi için iftira ile 10 yıl hapis yatıyor, Şırnak’ın karlı dağlarında teröristlerle savaşıyor, bizim beyefendi yan gelip yattığı yerde refah istiyor. Kızlarla viski yudumlayacakmış... O müthiş dediğin ülkler senin gibi vatandaşlara sahip olsaydı emin ol bizden farkları kalmazdı.

Kanada'da asgari ücret 2000 dolar, daha iyi yaşardım tabii Türkiye'de yaşamasam.

@Artorias74 kimse köle falan değil. İstesen de istemesen de çalışmak zorundasın. Okursan, düzgün bir iş sahibi olursan ay sonunun a'sını bile düşünmezsin. Okumazsan da köle olmayı kendin seçmiş olursun. Bu durum böyle. Kimin oturduğu yerden para kazandığını gördün? Bu sistemden çok rahatsızsan uygulamazsın olur biter, kredi çekip intihar etmenin anlamı yok. Bana göre Part time çalışıp "karı kızla" eğlenmek bir eğlence türü değil.
Şu anda yeni üniversite mezunu olmuş gençlerin çoğu işsiz. Tıp okumadıysan ay sonunu düşünmeden yaşaman imkansız. Hiç bir mühendis veya öğretmen yoksulluk sınırının üzerinde maaş ile işe başlayamıyor. O kadar oksijen israfı, lağım çukuru beyinli birisin ki bir insanın üniversite okumadığı için köle olmayı hak ettiğini düşünüyorsun. Üniversite okusun ya da okumasın herkesin çocukları ile zaman geçirme, dinlenme, insan gibi yaşama hakkı vardır. Kimse sırf iyi bir üniversiteden mezun olmadı diye günde 12 saat çalışan, başkaları tarafından ezik görülen, ailesini zor bela geçindiren bir köle olmayı hak etmez. Refah seviyesi yüksek ülkelerin ortak özelliği de budur. İnsan insan olduğu için değerlidir.

Son düzenleme:
@Pavel Ulmanovic Dadaşev neden anlamak istemiyorsun? Olayın iyi bir üniversite ile alakası yok. Sınavda kazandıkların geleceğini belirler, gittiğin üniversite değil. Ve evet, okumayan kişi de günde 12 saat çalışmaya mahkum. Kusura bakma ama kimse lise mezunu bir kişiyi doktor yapmaz. Refah seviyesi yüksek dediğin ülkelerde lise mezunlarının okumuş kişilerle denk bir hayat yaşadığını mı düşünüyorsun? Bizde durum nasılsa onlarda da öyle. Okumazsan 12 saat çalışırsın.

Refah bir hayat yaşamadığım sürece yaşadığım şeye hayat demeyeceğim, ben bu iğrenç dünyaya eğlenmek yaptıklarımdan keyif almak için gelmediysem neden geldim? Avrupa'da Amerika'da bizim yaşımızdakiler altında son model arabalarla kız tavlıyorken biz gelecek kaygısı yaşıyoruz, insanin en güzel yılları gençlik zamanları yani tam bu yaşlarımızken saçma sapan şeyler uğruna hayatımızı feda ediyoruz, sonra bir bakıyoruz ömur geçmis yaslanmaya başlıyoruz. Yahu gerçekten bana sorulsaydı orta doğu gibi bir klozet çukurunda doğmak ister misin diye hiç düşünmeden hayır derdim. En azından rahat bir şekilde yaşamak isterdim, bu ülkede iyi bir gelir elde etmek için gençliğini feda etmek zorundasın, her şeyin bir yaşı olduğunu düşünüyorum fakat ekonomik ve siyasi anlamda büyük sıkıntılar yaşayan, kültür karmaşası yaşayan, ikili ilişkileri bozuk olan bir orta doğu ülkesinde doğdum ve hiç umudum yok. Biyolojik yaşım 20 fakat ben 50 yaşında gibi hissediyorum, hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak çökmüş durumdayım. Bir şey de kendiliğinden olsun artık, karın tokluğuna yaşamanın anlamı ne?

O zaman şöyle düşünelim: Türkiye'de dünyaya geldim diye anama hakaret mi edeydim? Bana mı sordunuz beni müslüman yaparken deyip rahmetli babama mı, dedeme mi söveydim? Açık ve net söylüyorum; bana göre hıristiyanlık tertemiz bir din. Ve sen ;müslümanlığı yerin dibine sokan, Allah-u ekber deyip kafa kesen, ağzından salyalar akan; dünyanın tiksindiği ve alay ettiği bir güruhun parçası olmak istemezsin. Haklısın. Fakat tercih senin. Daha gençsin. Şansını zorla.

Some Turkish guy problems ...

O zaman şöyle düşünelim: Türkiye'de dünyaya geldim diye anama hakaret mi edeydim? Bana mı sordunuz beni müslüman yaparken deyip rahmetli babama mı, dedeme mi söveydim? Açık ve net söylüyorum; bana göre hıristiyanlık tertemiz bir din. Ve sen ;müslümanlığı yerin dibine sokan, Allah-u ekber deyip kafa kesen, ağzından salyalar akan; dünyanın tiksindiği ve alay ettiği bir güruhun parçası olmak istemezsin. Haklısın. Fakat tercih senin. Daha gençsin. Şansını zorla.
Ve lütfen oku.

Yeni konular

Geri
Yukarı