Hiçbir yardım almadan YKS'de ilk 1000'e girilebilir mi?

Temeliniz var. Sorular çözüp yapamadığınız soruların üstüne giderseniz; bir süre sonra soruların aynı şeyleri sorduğunu farkedeceksiniz. O farkındalığa ulaştığınızda da zaten sınavda çok rahat olursunuz.

Herkese iyi akşamlar. YKS 2023'te sayısalda 137 bin sıralama yaptım ve tercih yapmadan mezuna bıraktım. Bu yıl da çok sağlam bir şekilde hazırlanmayı düşünüyorum. Sizce hiçbir yardım almadan (dershane, özel ders, koçluk vs.) İlk 1000 gibi sıralamalar yapmak mümkün müdür?

Merhaba benim hedefim bu yıl 100-150k arası yapmak nasıl çalışmıştınız geçen yıl tavsiye verebilir misiniz?

Merhaba benim hedefim bu yıl 100-150k arası yapmak nasıl çalışmıştınız geçen yıl tavsiye verebilir misiniz?
Merhaba. Öncelikle TYT'ye nispeten iyi çalışmıştım, netlerim fena sayılmazdı. AYT'ye yeteri kadar iyi çalışmadım, fen netlerim fena gelmese de matematik netim çok kötü gelmişti. İyi sıralama yapabilmek için sınav sistemi matematik ve geometrinin sağlam olmasını istiyor, ayrıyeten genelde sıralama farkını bu derslerle atıyorsunuz. Matematik ve geometriyi sağlam tutarsanız diğer dersler bana göre daha rahat halledilir diye düşünüyorum.

Çobanlar yapıyorsalar sende yaparsın.

O "çoban"ların %99, 9 şehirde ders çalışıp son hafta kafam açılsın diye dedesinin ninesinin yanına köye giden insanlar. Bunlar hikaye.

Dostum öncelikle iş streste bitiyor. Ben temiz kafa sıfır bilgi ile MSÜ de 120k yaptım. Sonra günde 10-12 saat tempo ile 3-4 ay ders çalıştım. O kadar önemsedim ki stresten ayda 2 defa hasta olup acillik oluyordum.
Sonra sınava bir girdim elim ayağıma dolaştı normalde son haftalar 80-85TYT 45-50AYT yapıyordum.
6* TYT 40'da AYT geldi.
Yani kafan temiz olsun sevdiğin yaparım dediğin yerleri iyi yap 150k ya girersin.

O "çoban"ların %99, 9 şehirde ders çalışıp son hafta kafam açılsın diye dedesinin ninesinin yanına köye giden insanlar. Bunlar hikaye.

Dostum öncelikle iş streste bitiyor. Ben temiz kafa sıfır bilgi ile MSÜ de 120k yaptım. Sonra günde 10-12 saat tempo ile 3-4 ay ders çalıştım. O kadar önemsedim ki stresten ayda 2 defa hasta olup acillik oluyordum.
Sonra sınava bir girdim elim ayağıma dolaştı normalde son haftalar 80-85TYT 45-50AYT yapıyordum.
6* TYT 40'da AYT geldi.
Yani kafan temiz olsun sevdiğin yaparım dediğin yerleri iyi yap 150k ya girersin.

Aynen öyle stres ve verim çok önemli mesela ben 3-4 saatten sonra verim alamıyorum 10-12 saat gerçekten uzun bir süre ondan önce kaç saat çalışıyordun ve netlerin nasıldı yani ocak gibi falan?

6* TYT 40'da AYT geldi.

Kaç bine girdin aynı zamanda.

Aynen öyle stres ve verim çok önemli mesela ben 3-4 saatten sonra verim alamıyorum 10-12 saat gerçekten uzun bir süre ondan önce kaç saat çalışıyordun ve netlerin nasıldı yani ocak gibi falan?

Kaç bine girdin aynı zamanda.

Sıralama çok kötü geldi 170 k.
Ocak gibi 40-50 net olması lazım. Şubat depremi ile çalışma sürelerim çok arttı. Ben tamamen kendimi dershaneye bağlamıştım, sonradan fark ettim dershane çok verimsiz.
50 den 80 85 nete ve 0'dan 45-50 AYT neyine dershaneyi bıraktıktan sonra çıkabildim.

10-12 saat ful odak ders çalışman zaten imkansız. Sen robot değilsin.
Benim bir kıstasım vardı, gözüm artık yakın -orta mesafeyi göremez hale gelince bırakıyordum. Öncesinde de namaz kılarken biraz kafam boşalıyor du.

Çok zor eskiden gene çalışan sayısı azdı ama son senelerde iyice imkansızlaştı. Bir söz var ya ilk 1000 öğrencileri sene başından belli diye.Gerçekten öyle ilk okuldan itibaren harıl harıl çalışıyorlar son sene çalışmayla yapmak o yüzden çok zor. Bizim dershanede bir çocuk var şubatta konuları bitirmişti(kalkan konular dahil) iyi fen lisesi seviyesinde bir anadolu lisesinden gelmişti. Ona rağmen 10 bin yapabildi.

Çok zor eskiden gene çalışan sayısı azdı ama son senelerde iyice imkansızlaştı. Bir söz var ya ilk 1000 öğrencileri sene başından belli diye. Gerçekten öyle ilk okuldan itibaren harıl harıl çalışıyorlar son sene çalışmayla yapmak o yüzden çok zor. Bizim dershanede bir çocuk var şubatta konuları bitirmişti(kalkan konular dahil) iyi fen lisesi seviyesinde bir Anadolu lisesinden gelmişti. Ona rağmen 10 bin yapabildi.

@ekinfb44 bu sana örnek olsun. İmkansız değil ama çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı