Hıçkırık nasıl geçer?

İlkokulda kız arkadaşım söylemişti. Nefes almadan hızlıca su iç. Kesinlikle geçiriyor garantili.
Limon suyu içmeyi dene babaannem öyle derdi ve gerçekten işe yaradığı oldu. 2 gündür sürmesi biraz garip doktor müdahalesi gerekebilir.
Nefesinizi 1 dakika boyunca tutmaya çalışın. Eğer bu kadar uzun sürüyorsa bir doktora görünmelisiniz.
Bu dediklerinizin hepsi bir halk efsanesi ve psikolojik olarak rahatlamanızı sağlıyor. O kadar.

2 gün geçmediyse hiç geçirmeye çalışmayın devam edin. Guinness Rekorlar Kitabına girin.

Nefes tutmak işe yarıyor, ben hıçkırığımı böyle geçiriyorum. Alabildiğin kadar nefes al sonra tutabildiğin kadar tut sonra nefes ver, bitti.

Bu dediklerinizin hepsi bir halk efsanesi ve psikolojik olarak rahatlamanızı sağlıyor. O kadar.
Halk efsanesi değil diye kim dedi? Özellikle ekledim zaten babaannem söylerdi diye. Sonrasına da doktora görünmenizi tavsiye ederim diye ekledim.

Hocam hıçkırık psikolojik değil ki. Hadi psikolojik olarak geçiriyor diyelim şu an arkadaşın beyni bunu okuduktan sonra psikolojik olarak işe yaratmayacak.

Halk efsanesi değil diye kim dedi? Özellikle ekledim zaten babaannem söylerdi diye. Sonrasına da doktora görünmenizi tavsiye ederim diye ekledim.
Halk efsanesi değil de demediniz arkadaşa tavsiye verdiniz. Ben ise bunun yanlış bir bilgi sadece psikolojik olarak rahatlattığını söylüyorum. Bir nevi beyninizi kandırıyorsunuz.

Bir kişi yardımıyla kulaklarını kapat bir bardak suyu iç böyle benim geçiyor.

Halk efsanesi değil de demediniz arkadaşa tavsiye verdiniz. Ben ise bunun yanlış bir bilgi sadece psikolojik olarak rahatlattığını söylüyorum. Bir nevi beyninizi kandırıyorsunuz.

Tamam şimdi kandıramayacak sen yazdın diye. En azından biraz rahatlardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…