Hıçkırık nasıl geçer?

Hocam hıçkırık psikolojik değil ki. Hadi psikolojik olarak geçiriyor diyelim şu an arkadaşın beyni bunu okuduktan sonra psikolojik olarak işe yaratmayacak.
Hıçkırık psikolojik olarak değil zaten ilk başta da yazdım beynin sinirsel aktiviteleri yüzünden oluşuyor. 2 gündür olmadıysa zaten doktora gitmesinde fayda var.

Halk efsanesi değil de demediniz arkadaşa tavsiye verdiniz. Ben ise bunun yanlış bir bilgi sadece psikolojik olarak rahatlattığını söylüyorum. Bir nevi beyninizi kandırıyorsunuz.
Psikolojik nasıl rahatlayabiliyoruz onu anlamadım, hıçkırma konusunda kendimizi nasıl kandıralım? Bir insanın hıçkırığı geçer ya da geçmez ve insan bunu anlar, bunun psikoloji ile bir alakası yok.

Halk efsanesi değil de demediniz arkadaşa tavsiye verdiniz. Ben ise bunun yanlış bir bilgi sadece psikolojik olarak rahatlattığını söylüyorum. Bir nevi beyninizi kandırıyorsunuz.
Keşke okuduğunuzu anlasanız. Babaannem nobel ödülü almış bir doktor demedim değil mi?

Hıçkırık 2 gündür geçmiyor. Bir kere başladı mı artık durmuyor. Taktik vs. verir misiniz? Artık boğazım yanmaya ve karın ağrısı başladı.

Hıçkırık 48 Saatten Fazla Sürüyorsa

Sinir Tahrişi veya Hasarı

Uzun süren hıçkırık ataklarının bir sebebi, diyafram kasına hizmet eden vagus sinirlerine veya frenik sinirlerinde olan hasar ve tahriştir. Bu sinirlerde tahrişe veya hasara neden olabilecek faktörler; kulak zarınıza temas eden bir cisim, boynunuzda olan bir tümör, kist veya guatr, reflü, boğaz ağrısı ya da larenjit.

Psikolojik nasıl rahatlayabiliyoruz onu anlamadım, hıçkırma konusunda kendimizi nasıl kandıralım? Bir insanın hıçkırığı geçer ya da geçmez ve insan bunu anlar, bunun psikoloji ile bir alakası yok.
Kaçıncı sınıf tıp öğrencisisiniz acaba veya hangi kaynakları okudunuz bu konu hakkında ? Biraz bilgi verir misiniz ?

Sende internetten buldun sanırım. Yoksa söylerdin tıp okudum diye. Üstelik hıçkırığın nedeni hala biliniş değil.
Ben de zaten kesin bir şey demedim. Beynin sinirsel tepkimelerinden oluşuyor dedim. İnternetten araştırsaydın direkt diyafram vs. sebeplerden oluşur diye görürdün. Oysaki onlar farklı türler. Kesin bir tedavisi de yok. Bunların hepsini konuya ilk yaptığım mesajda söyledim. İnsanı psikolojik olarak rahatlatmasını yalanlıyorsun. Oysaki hiçbir bilgin yok. Şimdi bir de altta kalmamak için bu konuyu alıntılayacaksın. Tahminimce yaşın biraz küçük ama ben araştırma yaptım bu konu hakkında.

Geri
Yukarı