HID-compliant headset Driver'ı nerede bulabilirim?

BerkayKahveci

Centipat
Yer
Karabük/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Evet HyperX Cloud II kullanıyorum ve bu Driver eksik olduğu için bilgisayarın ekranı gidiyor. İnternete HID-compliant headset yazarsanız benimle aynı soruna sahip insanları görebilirsiniz. Bu sorun USB ses kartının driverının eksik olmasından kaynaklı. Event Wiever'da 10111 hatası veriyor. Tıkladığımda ise HID-compliant headset dolayısıyla sistem 4 kere yeniden başlatılmaya çalışılmış ve başarılamamış. Tek çözüm PC düğmesinden kapatmak ve bu durum can sıkıyor. Tecrübesi olan varsa çözmeme yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun USB ses kartının driverının eksik olmasından kaynaklı.

Kaynak var mı buna dair? Bana pek mantıklı gelmedi kulaklık sürücüsü ile ekran gitmesi arasındaki bağ.

Sorunu biraz daha detaylı tarif eder misiniz?

Tabii ki ederim. Yaklaşık 2 hafta önce başladı bu durum ben de olay görüntüleyicisine girdim ve bunun USer mode Driver Problems'den dolayı olduğunu gördüm. Sonra hataya sebep olan şeyi yani orada yazanı Google'ladım ve HyperX Cloud II ye sahip olanlarda durum böyleymiş (alternetif olarak Razer Chrome 7.1'de de geçerliymiş). Sonra ben ses kartını çıkardım ve 3.5mm jak girişinden taktım. 2 gündür öyle kullanıyordum ancak az önce bir daha çöktü. Olay görüntüleyicisine girdim ve bu sefer hiçbir şey yoktu bende anlam veremedim. Recep abi umarım kusura bakmazsın sorun çözüldü diye kapatmıştım forum oturumumu.

Merhaba, bende de aynı sorundan ötürü bilgisayar yeniden başlatılıyor.

1597403736785.png

Aynı durum ile karşı karşıyayım maalesef. Artık çıldırtıyor. Oyun ortasında, video izlerken vs hep aynı durum ile karşılaşıyorum. Günde en az 3-4 kez bu sorunu alıyorum. HyperX Cloud II Kulaklık kullanıyorum ben de aynı şekilde.

Sorun dünya çapında genel bir sorun bu kulaklık için ve sebebi kulaklık. Çözebilen veya çözümü bilen var mı?

Geri
Yukarı