Hidrolik disk frenli arka frene basınca titriyor

LiZarD

Hectopat
Hidrolik disk frenli bir dağ bisikletim var ve bundan yaklaşık 1 ay önce mekanikten hidrolik frene geçtim. Öncelikle belirteyim mekanikte iken böyle bir sorun yoktu ve rotor değişmedi. Şimdi soruna gelirsek arka frene sonuna kadar yani kilitleme derecesinde basarsam bir titreme sesi ve titreme oluyor. Neden olabilir ve nasıl çözerim?

@IDogukanGZ hocam bisikletle ilgili her konumda doğru yanıtlarınız ve çözümlerinizle sorunlarıma çözüm buldum, buna da bir el atar mısınız? Sizden ricam. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Balatalarınız yeni mi ? Sonuna kadar basıp titreme dediğimiz olay balatanın tutamaması sonucu oluyor genelde.

Titreme olarak hissettiğiniz sonuna kadar bastığınızda lastiğin yerde sekmesi olabilir mi acaba.

Yerde sekme derken nasıl yani? Biraz detaylı anlatır mısınız?
Bisiklette nasıl oluyor bilimiyorum. Daha önce sert fren yapan kepçe veya traktör gördüyseniz bilirsiniz. Süspansiyonları olmadığı için lastik esnemesinden dolayı yerde sekerler. Lastiklerinin yanakları çok kalındır ve zıplamaya sebep olur. Belki sizde de öyle bir durum vardır. Buradagörebilirsiniz

Yani lastik kitlendiği için lastiğin dişleri yerde sektiriyor.

Bisiklette nasıl oluyor bilimiyorum. Daha önce sert fren yapan kepçe veya traktör gördüyseniz bilirsiniz. Süspansiyonları olmadığı için lastik esnemesinden dolayı yerde sekerler. Lastiklerinin yanakları çok kalındır ve zıplamaya sebep olur. Belki sizde de öyle bir durum vardır. Buradagörebilirsiniz

Evet bisikletimin arkasında amortisör yok bu dediğiniz olabilir ama bir de titrerken değişik bir ses çıkarıyor bu lastik sekmesinden çıkar mı bu ses?
Arka rotorunuzu kontrol ettiniz mi herhangi yamukluk ya da s çizme gibi bir sorunu var mı?

Hiçbiri yok zaten bisikleti alalı yaklaşık 7 ay oldu.

Geri
Yukarı