Hifiman HE400SE mi Edition XS mi?

HE400SE ile arasında muazzam fark olacağı meçhul ama hem sahne kararlılığı hem de genişlik de artış bulunmakta bu sebeple daha iyi bir deneyim sunacaktır. Şu anda HE400SE bile alsam benim için kafi. Yarın biraz daha erken gideceğim HE400SE ile kıyaslama yapacağım. Esasında yanıma K701'i de götürecektim ama gerek kalmadı. Ağırlık olarak hissettirmedi kafama tam oturdu konfor olarak K701'den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Tabi kel olduğum için bu durum böyle yoksa K701 uzun kullanımda çok çok daha konforlu.

Pedlerini çok sevsem de daha iyi bir kafa bandı olabilirdi 400se'de. Daha iyi bir deneyim kesinlikle sunacaktır. Fakat fiyat farkına değer mi onun için deneyimlerinize başvuracağız. Seçiminiz ne olursa olsun, şimdiden hayırlı olsun.

Pedlerini çok sevsem de daha iyi bir kafa bandı olabilirdi 400se'de.
Bana rahat geldi uzun kullanımda rahatsız ediyorsa ağırlıktandır genel olarak rahatsız ediyorsa kafa yapınızla alakalı bir durum veya tam doğru takmıyor olailirsiniz.

Bana rahat geldi uzun kullanımda rahatsız ediyorsa ağırlıktandır genel olarak rahatsız ediyorsa kafa yapınızla alakalı bir durum veya tam doğru takmıyor olailirsiniz.

Yok kesinlikle rahat zaten. Daha yumuşak bir yastık/sünger olsa hepten unutulur kafada.

Yok kesinlikle rahat zaten. Daha yumuşak bir yastık/sünger olsa hepten unutulur kafada.
Onun için daha hafif bir şey lazım. HD800S gibi. :D Ya da K700 serisinden birini alıp özellikle K712 Pro en rahatı buna modlama yapmak gerekir ya kafa bandı komple değişir ya da örgü ipiyle veya kadife gibi kumaşlarla kılıf yapılır. En iyi konforu o şekilde alırsın.

Akalin müzik Edition XS'i açamıyormuş. Nedense böyle oldu bir anda. Her neyse önemi yok ikinci elde satan birisi 11.000₺'ye düştü ay sonu oradan alacağım ve sonuçları paylaşacağım.

Kulaklığı aldım. Şu anda ayarlayamam kasayı masanın üstüne taşımam gerekiyor kablo kısa geleceği için hiç uğraşmak istemiyorum. Almadan evvel uzun uzun test ettim zaten. Kendisi JDS Labs ürünleri kullanıyor onlarla test ettim çözünürlük olarak cidden dinamik sürücüye 10 gömlek fark atıyor tabi dezavantajları da yok değil. Yeni konu açıp incelemesini yapacağım.

Son düzenleme:
Onun için daha hafif bir şey lazım. HD800S gibi. :D Ya da K700 serisinden birini alıp özellikle K712 Pro en rahatı buna modlama yapmak gerekir ya kafa bandı komple değişir ya da örgü ipiyle veya kadife gibi kumaşlarla kılıf yapılır. En iyi konforu o şekilde alırsın.

Akalin müzik Edition XS'i açamıyormuş. Nedense böyle oldu bir anda. Her neyse önemi yok ikinci elde satan birisi 11.000₺'ye düştü ay sonu oradan alacağım ve sonuçları paylaşacağım.

Kulaklığı aldım. Şu anda ayarlayamam kasayı masanın üstüne taşımam gerekiyor kablo kısa geleceği için hiç uğraşmak istemiyorum. Almadan evvel uzun uzun test ettim zaten. Kendisi JDS Labs ürünleri kullanıyor onlarla test ettim çözünürlük olarak cidden dinamik sürücüye 10 gömlek fark atıyor tabi dezavantajları da yok değil. Yeni konu açıp incelemesini yapacağım.

Bekleriz hocam. Hayırlı uğurlu olsun.

Bekleriz hocam. Hayırlı uğurlu olsun.
Şu anda geçici süreliğine taktım kablo ucu ucuna yetişiyor.

Kısaca çözünürlük seviyesini şöyle özetleyeyim. Derler ya penanın vuruşunu hissediyorum gitarda falan bunu çoğu kulaklık veriyor zaten bunda flütteki tuşların açılıp kapanma sesi geliyor.

Şu anda geçici süreliğine taktım kablo ucu ucuna yetişiyor.

Kısaca çözünürlük seviyesini şöyle özetleyeyim. Derler ya penanın vuruşunu hissediyorum gitarda falan bunu çoğu kulaklık veriyor zaten bunda flütteki tuşların açılıp kapanma sesi geliyor.

Maşallahı var desek isabetsiz olmaz diye düşünüyorum. Ben tellerin çıkarttığı o metal sesini duyabiliyorum en fazla HE400se ile.

Maşallahı var desek isabetsiz olmaz diye düşünüyorum. Ben tellerin çıkarttığı o metal sesini duyabiliyorum en fazla HE400se ile.
Hocam onlarda kafayı yiyorsun zaten. :D

Çözünürlük olarak HE400SE de iyi dinamik sürücüye nazaran 20 dakika dinleyebildim ama farkı anlayabilmiştim Motu M2 bile olsa. Fakat Edition XS ayrı seviyede çalıyor ikisini birebir kıyaslayamadım maalesef. Ek olarak satan arkadaş Foobar2000 kullanıyor fakat ASIO arayüzü kullanmıyor evimde ASIO arayüzü ile dinleyince ayrı bir fark daha yaşadım.

Geri
Yukarı