High Definition Audio device ile Realtek HD Audio device aynı mı?

knklyn

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda ses ayarlarından bir ayar yapmak istiyorum ancak yeni driver yüklemem gerekiyor. İnternette sadece Realtek HD Audio device ile ilgili buldum. Ama bilgisayarıma sorun verir mi yüklersem bilemedim. Yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarımda ses ayarlarından bir ayar yapmak istiyorum ancak yeni driver yüklemem gerekiyor. İnternette sadece Realtek HD Audio device ile ilgili buldum. Ama bilgisayarıma sorun verir mi yüklersem bilemedim. Yardımcı olur musunuz?

Realtek Audio driver sürücüsünü kurun yeni sürücüler doğrudan Microsoft Store üzerinden bir program ile yönetiliyor.

1614440610464.png

Değil hocam. High Definition Audio sürücüyü Windows kendisi kuruyor. Realtek ayrı bir sürücü.

Realtek Audio driver sürücüsünü kurun yeni sürücüler doğrudan Microsoft Store üzerinden bir program ile yönetiliyor.

Eki Görüntüle 898731
Şimdi sizin demenize göre Realtek sürücüsünü yükleyin dediniz. Ama benim kendi cihazımda mikrofonun High Definition Audio Device olduğunu gördüm. Yine de yükleyeyim mi?

Teşekkürler
Evet sorunumu çözdüm. Asıl amacım aslında Mikrofon cızırtısını engellemekti. Ama driverlardan emin olamadım. Yükledim ve 2 mikrofonu da tek mikrofon olarak yapılandırdı. Gönül rahatlığı ile sizlerde deneyebilirsiniz. Şu anlık bir sorunum yok.

Son düzenleme:
Teşekkürler
Evet sorunumu çözdüm. Asıl amacım aslında Mikrofon cızırtısını engellemekti. Ama driverlardan emin olamadım. Yükledim ve 2 mikrofonu da tek mikrofon olarak yapılandırdı. Gönül rahatlığı ile sizlerde deneyebilirsiniz. Şu anlık bir sorunum yok.

O hışırtı sorununu nasıl çözdün? Bende gayet iyi bir anakart bir de Razer blacksharkv2X var fakat mikrofondan hışırtı geliyor, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı