High-end ASUS ROG sistem toplama

Evet hocam sadece oyun odaklı olacak. Ayrıca sistemdeki diğer bileşenler hakkında yorumunuz varsa dinliyorum. Mesela ram'ler nasıl sizce ? O biraz aklımı karıştırdı. Genelde 6000 mhz cl 30 önermiş am5 platformu için redditte. Bir de ssd olarak şuan 980 pro var. Bunu satıp gen5 ssd alabilirim. Değer mi ? Çok soru sordum farkındayım fakat cidden bu pc toplama işi çok yordu beni.

PCI 5.0 sınırsız bütçede alınabilir fakat almanıza değer bir performans farkı oluşturacağını hiç sanmıyorum doğrusu.
Ben 970 EVO Plus kullanıyorum masaüstümde, dizüstümdeki diskin hızları bunun yaklaşık iki katı kadar hiçbir fark göremiyorum ben kullanımda.

Bellekler için ekleyebileceğim bir şey yok doğrusu. Doğru tercih bence.

PCI 5.0 sınırsız bütçede alınabilir fakat almanıza değer bir performans farkı oluşturacağını hiç sanmıyorum doğrusu.
Ben 970 EVO Plus kullanıyorum masaüstümde, dizüstümdeki diskin hızları bunun yaklaşık iki katı kadar hiçbir fark göremiyorum ben kullanımda.

Bellekler için ekleyebileceğim bir şey yok doğrusu. Doğru tercih bence.
O halde şuan sistem bu haliyle güzel diyorsunuz yani. Son olarak şunu belirtim hocam. Full beyaz sistem diziyorum. Klavyemle mouseyi beyaz aldım. Kasa da beyaz olacak. Lakin gördüğünüz üzere anakart ve ram siyah. Diğer her şey beyaz fakat anakart ve ram konusunda seçeneğim yoktu. Anakartı x670 hero seçmemin sebebi QD-code koymuşlar bu anakarta. Yani olası bir sorun olduğunda hangi parçada sıkıntı olduğunu kod sayesinde anlayacam. Ram olarak da o ramin beyazı var fakat anakartın uyumluluk listesinde yok maalesef. Risk almaya da korktum. Sizce kasa içinde çok sırıtır mı bu 2 parça ?

O halde şuan sistem bu haliyle güzel diyorsunuz yani. Son olarak şunu belirtim hocam. Full beyaz sistem diziyorum. Klavyemle mouseyi beyaz aldım. Kasa da beyaz olacak. Lakin gördüğünüz üzere anakart ve ram siyah. Diğer her şey beyaz fakat anakart ve ram konusunda seçeneğim yoktu. Anakartı x670 hero seçmemin sebebi QD-code koymuşlar bu anakarta. Yani olası bir sorun olduğunda hangi parçada sıkıntı olduğunu kod sayesinde anlayacam. Ram olarak da o ramin beyazı var fakat anakartın uyumluluk listesinde yok maalesef. Risk almaya da korktum. Sizce kasa içinde çok sırıtır mı bu 2 parça ?

QD olayı çok aşırı belirleyici değilse yine ROG'den X670E-A tercih edebilirsiniz o beyazdı yanlış hatırlamıyorsam.

Sisteme ellemeyeyim diyorsanız da kötü duracağını sanmıyorum. Hatta siyah beyaz temalı güzel sistemler de vardı Reddit'de.

Fakat Arctic soğutucu alacaksanız alacağınız anakartı Liquid Freezer III Compatibility List'den aratın. Büyük M.2 soğutucularından dolayı sığmayabiliyor pompası. Ürün sayfasında aşağılara indiğinizde bulabilirsiniz uyumluluk sayfasına yönlendiren butonu.

Konu günceldir, herkesin fikirlerini bekliyorum.

@Kaan Diktaş hacı bir bakar mısın?

Arkadaşlara katılıyorum hocam. PSU konusunuda gelirsek 400W için o fark bence mantıksız. Soğutucu içinde Arctis Liquid iyidir. Alınır. PSU konusu kafayı karıştıyor. :D Kasanın görüntüsü iyi bu arada. Fiyatı kadar iyi diyebilirim. :D

Arkadaşlara katılıyorum hocam. PSU konusunuda gelirsek 400W için o fark bence mantıksız. Soğutucu içinde Arctis Liquid iyidir. Alınır. PSU konusu kafayı karıştıyor. :D Kasanın görüntüsü iyi bu arada. Fiyatı kadar iyi diyebilirim. :D
Hocam psunun 400 watt fazla olmasından dolayı o farkı vermeyeceğim , titanium sertifikalı olması ve oled ekran üzerinden sistemin çektiği gücü göstermesi bakımından o fiyatı vermeyi düşünüyorum sizce değmez mi :D soğutucu olarak arctici sende önermişsin fakat gerçekten gözlü görülür bir sıcaklık-performans farkı var mı rog ryujine göre ? asus ekosistemi bozmayim diyorum almışken.

Geri
Yukarı