High End PC'ye Donanım Güncellemesi (X99 vs Z97)

Kasa yoksa daha az masraf olur. Oradan anakartı bununla değiştirin. Ben ZOTAC önermiyorum alırsanız RMA oranı çok yüksek bir firma kötü olur yani sizin için. Gigabyte alınız. Yanında Windforce ledi var eğer tasarıma önem veriyor iseniz.
Amazon.com: Gigabyte Intel LGA 2011-3 X99 Overclocking ATX Motherboards GA-X99-SOC FORCE: Electronics
Windforce'u görme Fırsatım oldu. Arkadaşım almış. Bana çok dandik hissiyatı verdi. O yüzden ekran kartı olarak gigabyte tercih etmiyorum. Aynı şekilde anakartta da gigabyte'a karşı bir antipatim var.

1- GTX 980 SLI'yi her ikisi de besler.
2- Z97 ile X99 arasında 2-3 FPS fark ver. Render konusuna bir şey diyemem.
3- MHz ile CL oranı birbirleriyle orantılıdır.
4- GTX 980 için genel tavsiyelerim; Asus, Gigabyte, Evga, MSI, Zotac.
5- Soğutucu kısmında tavsiyem H100i.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca aşağıdaki sistemleri öneririm;

MSI X99S GAMING 7 / Asus X99 Deluxe / EVGA X99 FTW / Gigabyte X99 Gaming 7 / UD5
INTEL Core i7 5820K / 5930K
GSKILL 16GB (4x4GB) Ripjaws DDR4 2400MHz CL15 1.2V Ouad Kit Ram
EVGA/ASUS/MSI/Gigabyte GTX980 SLI
Corsair H100i sıvı soğutma.

DDR3 için ise;

INTEL Core i7-4790K
ASUS MAXIMUS VII FORMULA / GIGABYTE Z97X-Gaming 7 / MSI Gaming 7
GSKILL / CORSAİR 16GB (4x4) DDR3 Ram
EVGA/ASUS/MSI/Gigabyte GTX980 SLI
Corsair H100i sıvı soğutma.

Son düzenleme:
Bence Titan X bekleyin. 980 aldığınızda sonradan pişman olma şansınız var. Beklemek en yararlısı.
Titan X, gtx 980sli'a göre daha az performanslı olma olasılığı yüksekmiş. Ayrıca 1350 dolar'dan çıkacak söylentileri var hem daha düşük performans hem de daha pahalı yani. O yüzden pek pişman olacağımı sanmıyorum :D

Beklemenizde fayda var. Titan X'in Türkiye fiyatı 4000 TL gibi bir fiyat olacağı söyleniyor. Yurt dışından 3500'e alabilirsiniz tahminen. Bekleyin pişman olmazsınız. GTX 980 alacağım diyorsanız Matrix almayın. Matrix, LN2 kullanıcıları için Defreezer içeriyor bu da donmayı önlüyor. EVGA Classified alın en azından rahat edersiniz. 5 yıl garantili hem de.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı