High-end sisteme hava akışı güzel Full Tower kasa önerisi

DeArcha

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar güçlü bir sisteme hava akışı iyi bir Full Tower kasa arıyorum kullandığım Gamepower warcry ekran kartım takılınca pin kabloları sığmıyor ve sistemim boşken 48-53 derecede CPU ve % 10-12 yükte. Soğutma sistemim de var ama yaramıyor gibi. Rahatsız ediyor bütçe 3500 sınır.
BIOS ayarlamaları konusunda yardımcı olacaklar varsa çok memnun olurum. Çok şey eksik gibi geliyor, ayarlarda çok yeniyim 6 yıldır kasa kurmamıştım.

Sistem;
MSI MEG X570 unify.
Ryzen 5900X.
MSI GeForce RTX 3080 Ti Gaming X Trio.
Corsair Vengeance Pro ARGB 32+16 GB RAM.
Arctic frezer II 240 mm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Full Tower kasaya gerçekten ihtiyacın var mı ki? Mesela Corsair 5000D Airflow gayet iyi bir kasa. Artan bütçe ile fan eklemesi yapabilirsin. Alternatif olarak Phanteks P500A DRGB de iyidir.

warcry'ın aslında hava akışı fena değildir. fakat sıvı soğutmanın önündeki hava akışında problem olabilir. Fan düzeni nasıl kasanızda?

Full Tower kasaya gerçekten ihtiyacın var mı ki? Mesela Corsair 5000D Airflow gayet iyi bir kasa. Artan bütçe ile fan eklemesi yapabilirsin. Alternatif olarak Phanteks P500A DRGB de iyidir.
Mid Tower kasada ekran kartım sığmıyor sıfır yerleştirirmsem kablolarda pinlerde sorun çıkıyor msi110m gungnir, yetmedi.
warcry'ın aslında hava akışı fena değildir. fakat sıvı soğutmanın önündeki hava akışında problem olabilir. Fan düzeni nasıl kasanızda?
Default düzende 6
1640607719523.jpg
fanlı aldım alt 3 içeriye diğerleri egzoz, soğutucu yukarıda
Full Tower kasa ve hava akışında HAF X der geçerim.
Piyasada kalmamış. Şimdi baktım.

Son düzenleme:
Tam tahmin ettiğim gibi bu kasalarda 1 tane Egzoz fan desteği gerekiyor ama şöyle.

Şimdi fotoya göre sol tarafa(kasanın arkasına) normalde bir çok insan egzoz fan takıyor fakat buraya 1 adet intake fan takarsanız içeri üfleyecek şekilde dışarıdan gelen o temiz hava direk sıvı soğutmaya gidecek ve bi 10 derece fark göreceksiniz. Bizzat denedim ;)

2.el sarı site gibi yerlerden bulunur zaten üretimi yıllar önce durdu HAF X in. Overclocklu sistemler için bire bir kasa. Fanları da çok sesli çalışmıyor hem havadar hem sessiz çalışan bir kasa Full Tower alacak olsam başka kasaya bakmazdım.

Tam tahmin ettiğim gibi bu kasalarda 1 tane Egzoz fan desteği gerekiyor ama şöyle.

Şimdi fotoya göre sol tarafa(kasanın arkasına) normalde bir çok insan egzoz fan takıyor fakat buraya 1 adet intake fan takarsanız içeri üfleyecek şekilde dışarıdan gelen o temiz hava direk sıvı soğutmaya gidecek ve bi 10 derece fark göreceksiniz. Bizzat denedim ;)
120 mm 3 tane ekstra fan aldım ama sığmıyor. 1 taneyi koyacak yer bile bulamadım.

Mid Tower kasada ekran kartım sığmıyor sıfır yerleştirirmsem kablolarda pinlerde sorun çıkıyor msi110m gungnir, yetmedi.
Bahsettiğim her iki kasa da oldukça ferah modeller. Sığmama gibi bir durum oluşmaz.

Ayrıca üretimi durmuş kasalara para vermek çok anlamsız. Tarihi eser neredeyse.

Geri
Yukarı