High Power 600W Gold sıkıntısı

winged9

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır bende bu güç kaynağı. Coil whineı var ortanın bir tık üst seviyesinde. Fakat onu masa altına koyup kulaklık vb takarak absorbe edebiliyordum. Garanti olayına giremedim çünkü yedek PSU gibi bir şansım yok ve ithalatçısı olan akortek 'pek sallamayıp geri yolluyor' şeklinde bir anlayış gördükten sonra riske edemedim. Fakat Valorant, Witcher 3 gibi oyunlarda bir anda ekranın takılı kalıp kulaklıktan bir takılma sesi geliyor yaklaşık 10 saniye ve sonra bilgisayar reset atıyor. Araştırmalarıma göre bunun sebebi de güç kaynağı oluyormuş. Garantiye yollamaya karar verdim fakat sitede nasıl göndereceğim, kargo kodu veya bir arıza formu gibi şeyle karşılaşmadığımdan mail attım 2 gündür dönüş yapmadılar. Nasıl bir yol izlemeliyim tecrübesi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti kağıdında bu durumlar karşısında kimle iletişime geçeceğinizin yazması gerek. Bakmanızı tavsiye ederim. Muhtemelen 12V üzerinden verdiği güç yetersiz kalınca reset atıyordur. Çünkü oyunda yani yük altında bir durumdayken olduğunu söylemişsiniz.

Garanti kağıdında bu durumlar karşısında kimle iletişime geçeceğinizin yazması gerek. Bakmanızı tavsiye ederim. Muhtemelen 12V üzerinden verdiği güç yetersiz kalınca reset atıyordur. Çünkü oyunda yani yük altında bir durumdayken olduğunu söylemişsiniz.
Sistemime yeterince yetiyor aslında ama evet güç altında yapıyor bunu. Mailde bu kapanma olayını ve coil whine'dan bahsettim. Garanti kağıdındaki mail da buymuş. Yarın da cevap gelmezse numarayı arayacağım

Sistemime yeterince yetiyor aslında ama evet güç altında yapıyor bunu. Mailde bu kapanma olayını ve coil whine'dan bahsettim. Garanti kağıdındaki mail da buymuş. Yarın da cevap gelmezse numarayı arayacağım
Servisler bildiğiniz gibi. Desteğe söylenecek laf zaten yok(!)

Arkadaşlar bugün formu attılar kolinin üstüne koymam gereken ve böyle bir yazı var altında dikkatimi çekti. Şimdi ben yolladığımda 'onlar' bir sorun bulamazsa teknik servis parası mı vereceği bana geri yolladıklarında?

Dosya Ekleri

• sadsa.png
    sadsa.png
    124,4 KB · Görüntüleme: 26
Kullanıcı hatası sonuçlu arızaların tamir işleminde bedel alınır. Ve burada farklı şekilde belirtilmiş sanırım. Siz hatalı kullandıysanız yapılan testlerin servis bedeli alınacak.

Geri
Yukarı