High Power 600W Gold PSU'da fan tıkırdıyor

mionellessi

Decipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
İ5 12400F
2 hafta önce Hepsiburada'dan High Power 600W Gold PSU aldım. İlk günler sıfır sesle çalışıyordu, şimdi fan dönerken tıkırtı sesi var. Kulağımı dayayınca çok net duyuluyor. Uzakta durunca ses çok aşırı gelmiyor ama yine de biraz geliyor, geceleri sessiz ortamda rahatsız edebiliyor. Sizce iade talebi açmalı mıyım? Ürün bana 21 Aralık'ta teslim edildi, iade hakkım var mı hâlâ? Bugün son gün sanırım.

2 hafta önce Hepsiburada'dan High Power 600W Gold PSU aldım. İlk günler sıfır sesle çalışıyordu, şimdi fan dönerken tıkırtı sesi var. Kulağımı dayayınca çok net duyuluyor. Uzakta durunca ses çok aşırı gelmiyor ama yine de biraz geliyor, geceleri sessiz ortamda rahatsız edebiliyor. Sizce iade talebi açmalı mıyım? Ürün bana 21 Aralık'ta teslim edildi, iade hakkım var mı hâlâ? Bugün son gün sanırım.
Bu fiyata daha iyisini bulamam sanırım, 1500 liraya NZXT gold var ama onun fanı sessiz midir bilemiyorum.

Ses olayına fazla mı takılıyorum acaba? Kasamda fazla rahatsız edici bir ses yok ama sürekli fan seslerine odaklanıyorum, kullana kullana alışır mıyım?

Var mı bir tavsiyesi olan?

Koskoca forumda kimse konumu görmedi...

Son düzenleme:
@mionellessi 21 Aralık'ta teslim edildiyse, iade hakkı bugün doluyor olmalı (Bu arada bu hakkın kaldırılması hususu 1 Ocak 2024'te yürürlüğe giriyor sanırım). Ses rahatsız edici düzeydeyse, işlemleri başlatmanız faydalı olur. Neticede bir sorun varsa incelenip bir şekilde gereği yapılır sanırım.

Bu arada, model kaliteli olabilir ama olası üretim kaynaklı problemler olmayacağının da bir garantisi yok. Tabii sorun sadece fan sebebiyle ilgili bir ses de olabilir ama bunun bile can sıkıcı olması doğaldır. Yine de memnun değilseniz, hakkınız dolmadan işlemi başlatmak daha iyi gibi duruyor.

Son düzenleme:
@mionellessi 21 Aralık'ta teslim edildiyse, iade hakkı bugün doluyor olmalı (Bu arada bu hakkın kaldırılması hususu 1 Ocak 2024'te yürürlüğe giriyor sanırım). Ses rahatsız edici düzeydeyse, işlemleri başlatmanız faydalı olur. Neticede bir sorun varsa incelenip bir şekilde gereği yapılır sanırım.

Bu arada, model kaliteli olabilir ama olası üretim kaynaklı problemler olmayacağının da bir garantisi yok. Tabii sorun sadece fan sebebiyle ilgili bir ses de olabilir ama bunun bile can sıkıcı olması doğaldır. Yine de memnun değilseniz, hakkınız dolmadan işlemi başlatmak daha iyi gibi duruyor.
Gündüz pek rahatsız etmiyor da gece sessiz ortamda biraz rahatsız ediyor, acaba normal bir durum mu? Çok kararsız kaldım, iade etsem 1300 lira civarı sessiz bir model bulunabilir mi bilmiyorum.

@mionellessi o bütçede, o kalitede denk bir ürün bulmak pek mümkün değil. Şu anda model olarak en yakın seçenek Cooler Master V650 SFX ama 92 mm fan olması sebebiyle yükte sesli olması muhtemel, ek olarak kabloları ATX PSU'lara gore kısa. Uygun gözüken attığınız NZXT C Gold var ki o da 1500 TL dolaylarında.

@mionellessi o bütçede, o kalitede denk bir ürün bulmak pek mümkün değil. Şu anda model olarak en yakın seçenek Cooler Master V650 SFX ama 92 mm fan sebebiyle yükte sesli olması muhtemel, ek olarak kabloları da ATX PSU'lara gore kısa. Uygun gözüken attığınız NZXT C Gold var ki o da 1500 TL dolaylarında.
İade edip NZXT alsam sessiz çalışır mı acaba, High Power da çok sessizmiş normalde, bana mı böyle denk geldi bilmiyorum...

@mionellessi NZXT C Gold modeli, High Power Performance GD'den daha iyi fana ve düşük güçlerde Zero RPM özelligine sahip, muhakkak ki daha sessizdir.

Ama belirttiğiniz "tıkırtı" hadisesi, tüm bunların dışında ekstra bir durum gibi duruyor.

@mionellessi NZXT C Gold modeli, High Power Performance GD'den daha iyi fana ve düşük güçlerde Zero RPM özelligine sahip, muhakkak ki daha sessizdir.

Ama belirttiğiniz "tıkırtı" hadisesi, tüm bunların dışında ekstra bir durum gibi duruyor.
Tıkırtı aslında sadece kulağımı dayayınca geliyor, uzaktan dinleyince hava üfleme sesine dönüşüyor duyduğum ses. Zamanla alışırsın diyorsanız bir daha uğraşmak istemiyorum iade edip yenisini almakla...

Edit: Hepsiburada'yı aradım, yarın iade talebi için son günmüş, bugün düşünüp karar vereceğim.

Son düzenleme:
@mionellessi ses hakkında bir veri olmadığı için net bir şey demem çok zor. Sesin zamanla artma ihtimali de söz konusu, zor bir durum. Umarım hallolur.
Çok teşekkür ederim.

@202 Hocam merhaba, High Power PSU'yu sizin önerinizle almıştım. Kulağımı dayadığımda aşırı derecede az fsss diye ses duyuyorum demiştiniz. Ben pc boştayken kulağımı PSU'ya dayadığımda biraz uğultu ve hafif tıkırtı sesi duyuyorum. Sizce iade ya da değişim istemeli miyim?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim.

@202 Hocam merhaba, High Power PSU'yu sizin önerinizle almıştım. Kulağımı dayadığımda aşırı derecede az fsss diye ses duyuyorum demiştiniz. Ben pc boştayken kulağımı PSU'ya dayadığımda biraz uğultu ve hafif tıkırtı sesi duyuyorum. Sizce iade ya da değişim istemeli miyim?
Hocam hic tikirti sesi gelmiyor bende.
Ya ben sansliyim, ya siz sanssizsiniz.
Suan ki piyasayi pek bilmiyorum, degisim isteyebilirsiniz.

Geri
Yukarı