High Power 750W element BR 80+ Bronze güç kaynağı tavsiye?

High Power Güvenilir mi?

• Oy verenlerin toplamı
    26

onurfirat

Kilopat
Daha fazla  
öncelikle merhaba. High Power 750W Element BR 80+ Bronze Güç Kaynağı başlıkta da belirttiğim ürün budur. Ürünü seçmemin nedeni işlemci güç pini 4+4x2 oluşu ve fiyatı bunların yanında sunduğu koruma ve verimlilik. Buraya kadar her şey güzel lakin High Power markasına ne kadar güvenebilirim sıkıntı yaşar mıyım yaşarsam ne gibi sıkıntılar yaşarım? Bu fiyat bareminde eğer daha kaliteli daha iyi özelliklere sahip bir Power biliyorsanız nedenleri ile birlikte önermenizi rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
High Power, güvenilir bir markadır. Yaklaşık olarak dört aydır bu forumdayım. High Power kaynaklı, ciddi bir sorun görmedim. Ayrıca kendim de High Power kullanıyorum, bir problem yaşamadım. Genel olarak markayı önermekle birlikte sizin önerdiğiniz PSU hakkında bir bilgim yok. Genellikle 750W PSU'larda 14cm. fan görüyoruz, sizin modelde 12cm. kullanılmış. Eğer yük altında PSU sesine karşı bir rahatsızlığınız yoksa size kendi güç kaynağımı önerebilirim. Normal kullanımda sesi neredeyse hiç yok. Ancak GPU %100 gibi kullanım değerlerini gördüğü zaman, GPU kadar sesi var. Ben aldığım zaman 400 TL gibi bir fiyata almıştım. 750W, Yarı-modüler başka bir ürün o fiyata yoktu. Şu anda 520 TL civarında.

High Power, güvenilir bir markadır. Yaklaşık olarak dört aydır bu forumdayım. High Power kaynaklı, ciddi bir sorun görmedim. Ayrıca kendim de High Power kullanıyorum, bir problem yaşamadım. Genel olarak markayı önermekle birlikte sizin önerdiğiniz PSU hakkında bir bilgim yok. Genellikle 750W PSU'larda 14cm. fan görüyoruz, sizin modelde 12cm. kullanılmış. Eğer yük altında PSU sesine karşı bir rahatsızlığınız yoksa size kendi güç kaynağımı önerebilirim. Normal kullanımda sesi neredeyse hiç yok. Ancak GPU %100 gibi kullanım değerlerini gördüğü zaman, GPU kadar sesi var. Ben aldığım zaman 400 TL gibi bir fiyata almıştım. 750W, Yarı-modüler başka bir ürün o fiyata yoktu. Şu anda 520 TL civarında.

Senin power ı inceledim fakat bana 1 tane 4+4 Cpu güç girişi yetmiyor. Benim önerdiğimde 2 tane 4+4 Cpu güç girişi bulunmakta ve piyasada 2 tane olan en uygun buydu.
4+4x2 için Sharkoon PSU'lara da bakabilirsiniz. High Power güvenilir bir markadır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Baktım fakat uygun fiyata bulamadım bulduklarımda koruma olarak 3 lü koruma vardı bunda ise 6 koruma var hem çok koruma olup hemde güç girişi fazla verimlilik de sağladığı güç de fazla olunca bu fiyata tereddütte kaldım. Kurumsal web sayfasını da bulamadım.

Son düzenleme:
Senin power ı inceledim fakat bana 1 tane 4+4 Cpu güç girişi yetmiyor. Benim önerdiğimde 2 tane 4+4 Cpu güç girişi bulunmakta ve piyasada 2 tane olan en uygun buydu.

Baktım fakat uygun fiyata bulamadım bulduklarımda koruma olarak 3 lü koruma vardı bunda ise 6 koruma var hem çok koruma olup hemde güç girişi fazla verimlilik de sağladığı güç de fazla olunca bu fiyata tereddütte kaldım. Kurumsal web sayfasını da bulamadım.

Hangi PSU 'yu aldınız?

Bu PSU nun bir diğer avantajı da 750 W enerjinin tamamını 12 V çıkışından verebilmesidir. Üstte belirtilen Element 750 W mavi ışıklı modeli incelediğinizde ise 675 W lık enerjiyi 12V çıkışından verebliyor. Dezavantaj olarak 12cm fan olması bence sorun edilecek bir şey değil. 750W elektrik çektirip sistemi %100 yük altına sokmak tek ekran kartı ile pek mantıklı bir senaryo değil. Ben de şu anda PSU araştırdığım için size bu modeli önerebiliyorum. Peki size neden 2 tane 4+4 8 pin gerekiyor merak ettim doğrusu.

Bu PSU nun bir diğer avantajı da 750 W enerjinin tamamını 12 V çıkışından verebilmesidir. Üstte belirtilen Element 750 W mavi ışıklı modeli incelediğinizde ise 675 W lık enerjiyi 12V çıkışından verebliyor. Dezavantaj olarak 12cm fan olması bence sorun edilecek bir şey değil. 750W elektrik çektirip sistemi %100 yük altına sokmak tek ekran kartı ile pek mantıklı bir senaryo değil. Ben de şu anda PSU araştırdığım için size bu modeli önerebiliyorum. Peki size neden 2 tane 4+4 8 pin gerekiyor merak ettim doğrusu.

HTPWNTYUQB71201902610_418288_5Z2tuf-gaming-x570-pl.jpg

Fotoğraftaki anakartı İncehesap 'ın gaming gecesi etkinliğinden 1460 liraya satın aldım. Elimde açılmamış, kapalı kutu biçimde FSP Hydro K 700 PSU vardı. Baktığım zaman bu anakartta 8+4 CPU pini mevcut. Tek 8 pini taktığımızda sorun olmayacağını söylüyor çoğu kişi ama ben sistemde kararsızlık yapmasından korkutuğum için işimi sağlama almak istiyorum. Bu yüzden FSP Hydro K 700 PSU 'yu iade ettim. Ne güzel MSI B450 Tomahawk Max almıştım ve bunu da iade ettim, keşke iade etmeseydim dedirtti şu anda bu durum bana.

Teknik verileri fiyatına göre süper ama bir tuhaflık var sanki diye kendime soruyorum. Fiyatı fazla mı uygun mesela? Sistemime dandik PSU alıp sisteme zarar gelmesini istemiyorum. Şimdilik bu model aklıma yatıyor ama birkaç kişi desteklese al dese alacağım. İnternette hiç yorum yok ya. Hiç...

Senin işlemcin nedir? Kararsızlık yapması için 95W dan daha fazla çekmesi gerekiyor. Teorik olarak. Çünkü benim anakart da x570 UD onda işlemci için 8 pin var ve Ryzen 5 3600x modelinde hiç bir sıkıntı çıkarmıyor. İşlemci 95W la çalışıyor. Yük altında bu rakam yükselse bile demek ki 4+4 8 pin bu işe yetiyyor. Ama sizin kullandığınız işlemci 95W fazla ise ve yük altında daha da artıyorsa tabiki sıkıntı çıkma ihtimali var. Sıkıntı çıkmasından kastım overclock da işlemci saat hızının istenilen noktaya çıkmaması olacaktır. Reset atma vb bir sorun yaşamazsınız. Ben sizin iade ettiğiniz PSU ile bu PSU arasında çok az bir farkla FSP olan modelin önde olacağını düşünüyorum. 5 yıl garanti veriliyordu bildiğim kadarı ile. Ama HIGH POWER da da bir sıkıntı çekeceğinizi hiç düşünmüyorum.

Bu PSU'nun bir diğer avantajı da 750W enerjinin tamamını 12 v çıkışından verebilmesidir. Üstte belirtilen element 750W mavi ışıklı modeli incelediğinizde ise 675 W'lık enerjiyi 12V çıkışından verebliyor. Dezavantaj olarak 12cm fan olması bence sorun edilecek bir şey değil. 750W elektrik çektirip sistemi %100 yük altına sokmak tek ekran kartı ile pek mantıklı bir senaryo değil. Ben de şu anda PSU araştırdığım için size bu modeli önerebiliyorum. Peki size neden 2 tane 4+4 8 pin gerekiyor merak ettim doğrusu.

İncehesap'da Gaming gecesi indiriminde ASUS ROG STRIX 650W 80+ Gold Full modüler 135mm fanlı PSU bu modeli aldım 749 TL'ye inmişti 10 yıl garantili ve korumaları fazlaydı.

Geri
Yukarı