High Power Element Smart 750W Nasıldır?

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
Kod numarası; EP-750S olan High Power Element Smart 750W PSU nasıldır? Bilindik kronik bir sorunu var mıdır? Ses seviyesi nedir?

Uzun süredir kullanılmayan temiz bir PSU buldum 2. elden. Artık ufaktan ses yapmaya başlamış VS650'm yerine almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
High Power kaliteli bir markadır. Uygun fiyatsa alınır.

Bütçe nedir? Daha iyisi bulunabilir.

Bütçe belirlemedim, en ucuz ne kadara düşürürüm diye bakıyorum açıkçası elimdeki VS650'yi değiştirdiğime değmesi aynı zamanda ucuz olmadı lazım, ki bu bahsettiğim PSU'yu 300TL'den buldum. 300TL'ye yarı modüler 80+ Bronze 750W alternatif bulabileceğimi sanmıyorum.

Uzun zaman kullandım. Herhangi bir sorunu yoktu ama fan sürekli tam devirde çalıştığı için ses yapıyordu.

Sorun çıkaracağını zaten sanmıyorum güç konusunda ancak benim için esas "sorun" ses zaten. Kesinlikle ama kesinlikle katlanamıyorum sesine. Rpm'i hakkında bilginiz var mıdır acaba? Şu an kullanıyor musunuz?

High Power kaliteli bir markadır. Uygun fiyatsa alınır.

Markayı biliyorum, spesifik olarak bu psu için ses sorunu var mı yok mu onu öğrenmek istiyorum açıkçası. Fiyatı uygun ama bedava da olsa ses sıkıntısı olduktan sonra kullanmam.

300TL'ye bulduysanız iyi. O fiyata sadece Sharkoon SHP 650 olan çöp var. Veya Aerocool 500W.

Evet, farkındayım. Ancak dediğim gibi ses benim için bir problem ondan soruyorum yoksa pek düşünmem.
Ses problemi olduktan sonra bedava da olsa pek bir şey ifade etmiyor ne yazıkki.
----------

Peki şöyle bir soru sorayım arkadaşlar, aklımda ölçüp biçiyorum ancak bir türlü karar veremedim. Ses olayı gözardı edilirse, (Eski) Corsair VS650'den, High Power ES 750W 'a geçmeye değer mi? @The G.O.A.T @Yener K.

Son düzenleme:
Sorun çıkaracağını zaten sanmıyorum güç konusunda ancak benim için esas "sorun" ses zaten. Kesinlikle ama kesinlikle katlanamıyorum sesine. Rpm'i hakkında bilginiz var mıdır acaba? Şu an kullanıyor musunuz?
RPM bilgisi nedense yazmıyor hiçbir yerde. Şu anda kullanmıyorum. 4 yıl kadar kullandıktan sonra sesten rahatsız olduğum için Corsair'e geçtim. Çünkü onda kademeli soğutma yoktu. PC boştayken bile fan sabit devirde çalışıyordu. Şu anki kullandığımda ise kademeli soğutma var boştayken fanlar çalışmıyor. Daha sonra sıcaklığa göre fan devri artıyor. Böyle olunca seste büyük fark oldu. Ama tabi her şey parasına göre.

Geri
Yukarı