High Power iyi bir marka mı ?

High Power nasıldır ?

• Gayet iyi.

Oy: 110 82,7%
  • Tercih etmem.

Oy: 23 17,3%

• Oy verenlerin toplamı
    133
Ben Evga ve Seasonic severim ama baya pahalılar.

Böyle olunca baya kısmak gerekebiliyor sistemden. Ben de kaliteli olduğundan daha ucuz olan High Power ile topluyorum.

Elbette Evga veya Seasonic gibi markalarla kıyaslanamaz ama yeterli geliyor. Alıp şikayeti olan da pek yok.
Kimse 3000 TL lik bütçede saydığım markaları kullanmamalı. High Power ve KCAS, orta bütçeye hitap etmekte.

Sadece bu PSU'lar alınırken, sistemin ihtiyacından fazla alınmalı.

Seasonic, Enermax, FSP ve Antec varken diğer güç kaynaklarının yüzüne bakmam ama High Power'ın fiyat performans olarak güzel ürünleri var. Güç kaynaklarını eline aldığın zaman kaliteli hissayatı veriyor ama yinede kalitesi tartışılacak düzeyde. İş tamamen bütçede ve kullanıcının ihtiyacına göre değişiyor. Fiyat olarak kesinlikle isteneni veriyor orası tartışılmaz. Beni en çok şaşırtan birçok güç kaynağından daha sessiz fana sahip. Markalaştırmak biraz yanlış iş. Kalitesiz dediğimiz markaların gerçekten kaliteli ürünleri oluyor. İş dediğim gibi bütçeye kalmış.

@Neko Sanırım ne demek istediğimi anladın :).
High Power kalitesiz demedim ben, dedim ki daha kaliteli bir PSU kullanmalısın 5000 TL sistemde. Gidip 5000 TL'ye 200 TL'lik PSU koymamalısın...
Daha kaliteli alternatifler var...

Dusuk butcede High Power felan kullanabilirsin ancak 3500 uzerinde ben oyle bir PSU tercih etmem.
Bakın gene yanlıs yapıyorsunuz. O zaman FSP onerelim diyorsunuz da, High Power markalı 500 W 175 TL PSU ile FSP markalı 500W 200 TL PSU arasında çok az fark vardır. Markayı değiştirmeniz o fiyat segmentinde zaten aşırı katkı sağlamaz. Ufak tefek fark olur en fazla. Biz bütçe yükseldikçe daha yüksek fiyatlı kaliteli PSU kullanın diyoruz. Sen 8000 TL sisteme de High Power 600 W kullanıyorsun 2000 TL sisteme de, yanlış bu. 8000 TL sisteme en azından Seasonic markalı kaliteli PSU kullanmalısın. Aynı şekilde 5000 TL sistemde de High Power 500W kullanamazsın. Her şey ekran kartı veya işlemci değildir. 5000 TL'de Seasonic M12II-620 Evo kullanmalısın, 450 TL sanırsam kendisi veya çok sıkışıksa bütçe 350-400 aralığında Evga, Corsair veya FSP gibi kaliteli markalar kullanmalısın. Sistemde PSU'nun önemi büyüktür. Çoğu zaman hiç aklımıza gelmediği halde PSU yüzünden çok sorun ile karşılaştık. Şu arkadaşını dinle derim.
Saygılar, @Neko

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP kalite anlamında üst seviyede yer alır. High Power'dan daha iyi bir güç kaynağı üreticisidir. High Power daha çok orta seviyede yer alır. Ancak Corsair'in giriş seviye modelleri ile bunları karşılaştırırsanız High Power ürünleri daha iyidir. En azından kendi güç kaynaklarını kendileri üretiyorlar.

EVGA'nın güç kaynaklarınıda başka markalar üretiyor. GQ ve BQ serisini FSP? GS ve PS serisini Seasonic, G2, G3, P2 ve T2 serisini Super Flower üretiyor. Super Flower sadece üst seviye güç kaynağı üretiyor. Güç kaynağı olarak Seasonic, Be Quiet, FSP, Antec, CM, Silver Stone, Corsair, NZXT gibi markalar güvenilirdir.
Burada güç kaynakları kalitesine ve sertifikasına göre sınıflandırılmış.

6 yıl high power kullandım beni hiç üzmedi. Yeni sistem aldım yine tercihim aynı marka oldu. Tam bir fiyat performans markası.

@cengo42 Sorun cikarmadi diye High Power efsane mi oldu? Belki Everest de sorun cikarmazdi ancak Everest iyi mi? Hayir, daha kaliteli PSU alsaydiniz bir cok faydasi olurdu size ancak dusuk kaliteli de illa sorun cikarmak zorunda degil. Hem sorun cikarip cikarmamasi kalite ile alakali degil cogu zaman...

Her üründe olduğu gibi PSU kanadındada, "Ne kadar para, o kadar köfte" kalıbı geçerlidir. Bazı dandik markalar meclisten dışarı, 200-300 liralık modelleri alındığında "ehh işte" denilen C markasının, 400-500 liralık malları alındığında içindeki Hulk'u çıkardığını görebilirsiniz. Bunu bizzat arkadaşıma ait Frisby'nin Cougar modeli PSU'sunda görmüştüm.
Fakat ben evime Frisby markasını sokmam o ayrı. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı