High Power iyi bir marka mı ?

High Power nasıldır ?

• Gayet iyi.

Oy: 110 82,7%
  • Tercih etmem.

Oy: 23 17,3%

• Oy verenlerin toplamı
    133
Selamlar Neko,

Şahsen senin yerinde olsam biraz daha koyup Seasonic SEA S12ıı - 620w Bronze gibi bir güç kaynağı tercih ederdim diye sanıyorum. High Power hakkında çok bir bilgim yok. TomsHardware'da da PSU tier listesi mevcut. Seasonic gayet güvenilir bir markadır, ya direkt Seasonic ya da Seasonic'in diğer markalar için ürettiği (örn: bazı XFX, baxı Corsair PSU'ları) PSU'lar güzel olacaktır.

Fiat Albea gibi düşün. Orta sınıf, ucuz ve kolay kolay yolda bırakmaz. Ama kullanılan bileşenler tabi ki bir Seasonic'e bileşenleri kadar kaliteli değil. Bir çoğunda 3-4 yıl sonra ses gelmeye başlıyor, tecrübe ile sabit. Seni uzun süre idare edecektir.

@Nazım Paşa Iste bastan beri bunu anlatiyorim. Ekran karti alacagim diye islemciden SSD'den (@Barış Tolon Hocam bilir cok kizar kendisi SSD'den kisilmasina :).) veya PSU'dan kisiyorsunuz. Ben oyun yukleme ekraninda dakikalarimi harcayacaksam isterse 4K 282820 FPS versin isime gelmez. @Neko Hocamizin 8000 TL sisteminde High Power 600W vardi (Konu basindaki PSU'num aynisi.). Boyle olmaz ki bu isler. 3500 altinda KCAS, VS veya High Power belki kullanilabilir. Ancak butce arttikca PSU'ya ayrilan para degismeli. En azindan 4500 TL'de Seasonic M12II-620 Evo kullanilmali.

@SideWinder Hocama kesinlikle katiliyorum. Her sey "fepese veya performans" degil. Ben sistemin gorunusue bile dikkat ederim. Oyun yukleme ekraninda dakikalarca ugrasacaksam, bilgisayarin guc tusuna bakarken "Keske daha guzel gorunuslu bir kasa alsaydim." diyeceksem o sistem isterse 4K 27273939 FPS versin umrumda degil.

Selamlar, 5 senedir High Power 1000 Watt güç kaynağı kullanıyorum, banamısın demedi , hala aynı kalite bileşen kullanıyolarsa ; fiyatına göre kaliteli ürün yapan bir firma diyebilirim.

Hocam ben o kadar kısmıyorum ki. 3000 üstü her sistemimde de SSD vardır. 1070 olan bir sisteme de asla 8 GB RAM koymam. Yanlış kişiye söylüyorsunuz.
Her şeyin FPS olmadığına da canı gönülden katılıyorum.

@FantastikTürk 120 GB SSD alan bir kişinin zaten çok beklentisi olacağını sanmıyorum. Windows ve 1 2 küçük boyutlu oyun kurabilir. Genede iş görür, O SSD'ye sahip olmayanlar da var.

Son düzenleme:
@Jira Sayin moderatorumuz "Sahip olmayanlar da var." derken de ayri yazilir. Lutfen kendinize ban atiniz :D.
Suresiz banlandiniz :D.
Saka yaptim :D. Hep bir moderatore bunu soylemek istemistim :D.
Neyse sorun o degil. @Jira Hayir hocam, genelde bildigimiz adam oyun oynamak icin PC topluyor ancak SSD hakkinda bilgisi tam yok. Bizimkiler de 120 GB SSD koyunca olan oluyor :).

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı