High Power Performance GD 750W 1008 TL

Hiçbir şeyi uzatma çabam veya o tarz bir niyetim yok, dediğin eksileri de zaten terslemedim veya işte haksız olduğunu vurgulamadım. Hatta o eksilerin çok daha fazlasını kendim saydım, yani burada P-GD'yi dinim imanım gibi savunmuyorum ama savunuyormuşum gibi hala bu konunun uzaması düşündürücü.

Öncelikle, dediğim o tek 8 pin mevzusu 8+4 anakartlara gitti daha çok. 8+8 kullananların ise büyük ihtimal bunu zaten tercih etmeyeceğini ve kablo sayısı daha iyi olan ünitelere yöneleceğini söyledim, o 8+8 Z serisi anakartlar zaten kolay kolay uygun fiyattan bulunacak kartlar değil. Onlardan alanın bütçesi vardır büyük ihtimal, bunu tercih etmeyeceklerdir ama sonuçta eksi. Buraya kadar bir sıkıntı olmamalı dediklerim hakkında.

Ben de zaten istediğimden ve beklediğimden eksi olduğunu söyledim herhalde 3-4 defa, hatta 600W'lık modelde de eksi sadece buna özgü de değil.

Fanı 3-4 yıl dayanacak cinsten, garantisini çıkarıyor yani. Zamanı gelince fazla ses çıkarsa da değişilir sadece, garantisi zaten büyük ihtimal çoktandır bitmiş olacağından o fanı değiştirmek sıkıntı çıkarmaz. Burada da bir sıkıntı olmamalı.

Ben karşımdakini bilgisiz görmüyorum, ama kimse de karşısında beni bilgisiz görmesin. Şu ana kadar konuda kiminle kapışmaya girdiğimin farkındayım, üslubum da ona göre. Fark ettiysen anlattığım PSU'ları da sana anlatmadım zaten, üstüne niye alındın anlamadım.
İşte bu uzatmak oluyor.

Kendi fikrinin konunun başından beri o anakartı kullanacak kişi bu ürüne bakmaz zaten gibi bir yere bağlıyorsun. @Sir Benjamin, bu senin şahsi fikrini bir yere bağlama çabandır. Ben sana konunun başından itibaren "ürünün bu açıdan her kullanıcı için uygun olmayacağını ve neden uygun olmadığını" anlattım. Bunu da işlemci, W değerine bağlı benzer ürünler ve yaptığın ödeme karşılığında alman gereken ekstralardan, olması gerekenlerden yine "ısrarla" söz ettim.

Bana MSI'dan örnek verdin. Ürünün kalitesi hakkında açıklama yaptın. Ürünün yeterliliği hakkında bir şeyler söyledin. Yahu ben bunları biliyorum zaten. 3 yaşında çocuğa masal okuma. Rica ettim ama devam ediyorsun çünkü mantıken birkaç ay önce fikir beyan eden insan yerine "biliyorum" moduna girmişsin ki konunun bu kadar uzamasında da eksikliği kabul etmeyişin yatıyor.

Karşımdakini bilgisiz görmüyorum ama karşımdaki de beni bilgisiz görmesin diyorsun. Ya aynısını en son SilverStone soğutucusu hakkında yaptın. Grafikler koydun, içerikler paylaştın. Konu dönüp dolaşıp aynı yere geldi. Sana bir tane bile hususi yorum sunmadım. Konunun başından beri 1000 TL ve üzeri ödeme yapmışsan ekstra bağlantı istersin dedim. XPG Pylon bunu vermiş, Corsair CF bunu vermiş. Bunlar aynı seviyede ürünler değiller. Kimse aksini belirtmiyor ama demiş ki bu ürünü alacak kişi ekstra güç bağlantısı ister. Olmalıdır. Bulundurmuş. Konu bu kadar net.

Şu uzun uzun yazdığın mesajlara cevap zorunda kalıyorum çünkü konunun başını kaçırarak bana bir dolu kalite içerikli açıklama sundun. Tekrar söylüyorum hatta Bold kullanıyorum:

"Ben konunun başından beri bu ürün için kalitesiz ya da "bana göre önemli değil" minvalinde bir fikir beyan etmedim. Ekstra güç bağlantısı ve modülerlik evrensel bir üst seviye güç kaynağında olması gereken noktalardır. Bunlardan bazıları yoksa eksikliktir."

Konuyu hala devam ettireceksen buyur. Durduramıyorsun çünkü kendini.

Gereksiz bilgi: 30.000 saat ömürlü fanı olduğundan günlük 8 saat kullanıldığında 10 yıl gidiyor. 🤣
Bu üründe akıllı fan özelliği yok yalnız. Yani 8 saat dahilinde durmayacak yerine göre akışını düşürecek. Kullanıma bağlı da yükseltecek. Fanın maksimum devir üzerinden mi 30.000 saatlik döngüye gireceği belirtilmemiş.

Son düzenleme:
Bu üründe akıllı fan özelliği yok yalnız. Yani 8 saat dahilinde durmayacak yerine göre akışını düşürecek. Kullanıma bağlı da yükseltecek. Fanın maksimum devir üzerinden mi 30.000 saatlik döngüye gireceği belirtilmemiş.
Maksimum devire göre verilmiş bir değerdir ya, yani umarım öyledir. 🥲😦

8 pin EPS yi çok fazla abarttınız, ortalama hatta ortalama üstü bir kullanıcıya bile çok rahatlıkla yetecektir çünkü 8 pin EPS girişinde PCI-e den farklı olarak 4 kanal 12v kablosu yer alır ve bu sayede 235W güç sağlayabilir.

Peki şu koca forumda kaç kişide 235W üstü güç tüketen işlemci var? 5950X bile stress testinde o değerleri göremiyorken fazla konuşmaya gerek yok bence.

Yok efendim 12900K alan adam ne yapacak? ne yapacak arkadaşım Ferrari alan yakıtını mı düşünür? öyle devasa güç tüketen bir işlemci alabilen adam bir zahmet gitsin 2K ya güzel bir 750-850W güç kaynağı alsın yani bırakın da onu 12900K sahipleri düşünsün.

Dosya Ekleri

• v5PaRYfgCd43tpKVrSZKNQ-2560-80.png
    v5PaRYfgCd43tpKVrSZKNQ-2560-80.png
    34 KB · Görüntüleme: 25
Bana MSI'dan örnek verdin. Ürünün kalitesi hakkında açıklama yaptın. Ürünün yeterliliği hakkında bir şeyler söyledin. Yahu ben bunları biliyorum zaten. 3 yaşında çocuğa masal okuma. Rica ettim ama devam ediyorsun çünkü mantıken birkaç ay önce fikir beyan eden insan yerine "biliyorum" moduna girmişsin ki konunun bu kadar uzamasında da eksikliği kabul etmeyişin yatıyor.

O örneği sana vermedim ki, üstüne alınmanı anlamadım zaten ya?

O eksikliği yaklaşık 5 defa oldu kabul ettim, konunun uzamasına niyetim olmadığını da söyledim. P-GD 750 hakkında diğer eksileri de kendim saydım. Burada bir şeyi kabul edemeyen kişi ben miyim gerçekten? 🤔

Karşımdakini bilgisiz görmüyorum ama karşımdaki de beni bilgisiz görmesin diyorsun. Ya aynısını en son SilverStone soğutucusu hakkında yaptın. Grafikler koydun, içerikler paylaştın. Konu dönüp dolaşıp aynı yere geldi. Sana bir tane bile hususi yorum sunmadım.

Kafadan sallama şeyler söylemedim, mantık kurarak örnekler de verdim ve argüman sundum. Ha zaten konunun sonunda Hydrogon D120'nin bende hayal kırıklığı yarattığını da açıkça söyledim. Argümanlarım vardı, ama Hydrogon boşa çıkardı ve o soğutucuya olan bakış açım ona göre değişti.

Kendi fikrinin konunun başından beri o anakartı kullanacak kişi bu ürüne bakmaz zaten gibi bir yere bağlıyorsun. @TLP, bu senin şahsi fikrini bir yere bağlama çabandır. Ben sana konunun başından itibaren "ürünün bu açıdan her kullanıcı için uygun olmayacağını ve neden uygun olmadığını" anlattım. Bunu da işlemci, W değerine bağlı benzer ürünler ve yaptığın ödeme karşılığında alman gereken ekstralardan, olması gerekenlerden yine "ısrarla" söz ettim.

İnsanlara çok fazla PSU önerdim bu zamana kadar, hepsinde sistemlere baktım ve bir denge bozukluğu fark etmişsem dile getirdim. Bu gördüklerimden de şuna rastladım ki: İnsanlar yüksek seviye anakart alıyorsa, genelde zaten RM-X veya Core Reactor'e falan yöneliyor. Performance GD'nin adını okuyan yok o insanlar arasında, Super GD+ anca' uygun fiyat ise anılabiliyor.

Şu uzun uzun yazdığın mesajlara cevap zorunda kalıyorum çünkü konunun başını kaçırarak bana bir dolu kalite içerikli açıklama sundun. Tekrar söylüyorum hatta Bold kullanıyorum:

"Ben konunun başından beri bu ürün için kalitesiz ya da "bana göre önemli değil" minvalinde bir fikir beyan etmedim. Ekstra güç bağlantısı ve modülerlik evrensel bir üst seviye güç kaynağında olması gereken noktalardır. Bunlardan bazıları yoksa eksikliktir."

İşte ben de bunu kabul ediyorum zaten, fikir beyan etmiyorum bu arada kanıt ve argüman verdim. "Fikir" diye görünen şeyler benim önceki konulardan gördüklerim ve çıkarım yaptıklarım.

Konunun başından beri 1000 TL ve üzeri ödeme yapmışsan ekstra bağlantı istersin dedim. XPG Pylon bunu vermiş, Corsair CF bunu vermiş. Bunlar aynı seviyede ürünler değiller. Kimse aksini belirtmiyor ama demiş ki bu ürünü alacak kişi ekstra güç bağlantısı ister. Olmalıdır. Bulundurmuş. Konu bu kadar net.

Yine söyleyeyim, hatta ve hatta HV Pro 550'de bile sunulan o çift EPS'nin P-GD 750'de ve hatta 600'de de olmaması bir eksidir. Bunu inkar etmedim, dediğim tek şey o tecrübelerime dayanarak bunu alacak kişilerin büyük ihtimal ona takılmayacağı güç konusunda. 8+8 anakart kullanacaklar zaten almasın bunu onun taraftarıyım, 8+4 kullanacaklar belki tercih edebilir uygun geldiyse.

Konuyu hala devam ettireceksen buyur. Durduramıyorsun çünkü kendini.

Ben dururum, o Hydrogon konusunda da durdum. Anladığım üzere açıkça yanlış anlaşılıyorum ve konu 4 dönüyor. Benim attığım mesajların hiçbirine cevap yazmasan olurdu, üstüne hahaha at geç yine olurdu. Konunun başından beri saydığın her şeyi kabul ettim, eksi olmadıklarını da savunmadım. Gördüklerim üzerine bunu bu fiyattan alacaklar tek EPS'ye takmayacaktır veya onun için sorun olmayacaktır, takacak olan varsa zaten almasın buna lafım yok.

Bu konunun bence bu mesajla son bulması lazım, kendimi detaylı ve iyi bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.

O örneği sana vermedim ki, üstüne alınmanı anlamadım zaten ya?

O eksikliği yaklaşık 5 defa oldu kabul ettim, konunun uzamasına niyetim olmadığını da söyledim. P-GD 750 hakkında diğer eksileri de kendim saydım. Burada bir şeyi kabul edemeyen kişi ben miyim gerçekten? 🤔

Kafadan sallama şeyler söylemedim, mantık kurarak örnekler de verdim ve argüman sundum. Ha zaten konunun sonunda Hydrogon D120'nin bende hayal kırıklığı yarattığını da açıkça söyledim. Argümanlarım vardı, ama Hydrogon boşa çıkardı ve o soğutucuya olan bakış açım ona göre değişti.

İnsanlara çok fazla PSU önerdim bu zamana kadar, hepsinde sistemlere baktım ve bir denge bozukluğu fark etmişsem dile getirdim. Bu gördüklerimden de şuna rastladım ki: İnsanlar yüksek seviye anakart alıyorsa, genelde zaten RM-X veya Core Reactor'e falan yöneliyor. Performance GD'nin adını okuyan yok o insanlar arasında, Super GD+ anca' uygun fiyat ise anılabiliyor.

İşte ben de bunu kabul ediyorum zaten, fikir beyan etmiyorum bu arada kanıt ve argüman verdim. "Fikir" diye görünen şeyler benim önceki konulardan gördüklerim ve çıkarım yaptıklarım.

Yine söyleyeyim, hatta ve hatta HV Pro 550'de bile sunulan o çift EPS'nin P-GD 750'de ve hatta 600'de de olmaması bir eksidir. Bunu inkar etmedim, dediğim tek şey o tecrübelerime dayanarak bunu alacak kişilerin büyük ihtimal ona takılmayacağı güç konusunda. 8+8 anakart kullanacaklar zaten almasın bunu onun taraftarıyım, 8+4 kullanacaklar belki tercih edebilir uygun geldiyse.

Ben dururum, o Hydrogon konusunda da durdum. Anladığım üzere açıkça yanlış anlaşılıyorum ve konu 4 dönüyor. Benim attığım mesajların hiçbirine cevap yazmasan olurdu, üstüne hahaha at geç yine olurdu. Konunun başından beri saydığın her şeyi kabul ettim, eksi olmadıklarını da savunmadım. Gördüklerim üzerine bunu bu fiyattan alacaklar tek EPS'ye takmayacaktır veya onun için sorun olmayacaktır, takacak olan varsa zaten almasın buna lafım yok.

Bu konunun bence bu mesajla son bulması lazım, kendimi detaylı ve iyi bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.
Ben cevabının bütününe yönelik yaklaştım. Bazı kullanıcılar engelliyorum. Mesajlara cevap sunulduğunda direkt engelli kişi ilk baş gözükmüyor. Orada bir hatam olmuş kusuruma bakma.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Konunun gidişatı tam olarak burada. Mütemadiyen "bence" olarak yorum sunduğun her an konu çok ayrı bir yere taşındı. O kullanıcı bunu almaz, şu kullanıcı buna bakmaz, o kullanıcının buralarda zaten işi olmaz diyorsak ürün F/P için kullanıcıyı kısıtlıyordur. Başından beri bunu anlattım. Sen bir inceleme kanalının "arkadaşlar ekstra güç bağlantısı yapmanız önemli değil. Stabil olma adına sorun yaratmıyor." diye bir yorum yaptığını gördün mü? Çünkü bu öznel bir yorumdur. Ben başından itibaren öznel yorumdan kaçınarak bu ürünün eksiklerini belirttim. Bence eksikliktir demedim. Çünkü ürünün oturduğu konumdan kaynaklı noksanlıklarını da söylemek gerekir.

Devam edeceksek edelim. Tekrar belirtiyorum x bir ürüne "bence" diye yorum sunduğun vakit o noktadan sonra konunun gidişatı başka yöne varıyor. Görsellerde de gördüğün üzere "beni etiketleyip" kendi fikrini beyan edince konuya açıklama getirmek durumunda kalıyorum. Eğer bundan sonra "sence" olan yorumlar sunacak beni etiketlemeyip fikrini beyan edebilirsin. Zira burada isteyen istediğini söyler. Yanlıştır, farklıdır, tuhaftır o başka konu. Ama beni etiketleyince, benim üzerimden açıklama sunulunca durum bunu doğurur.

Ve lütfen başkasını manipüle etme. Eğer derdin konuyu uzatmamaksa yukarıda sunduğum öneriyi düşünebilirsin. He yok diyorsan bu tür konular benim üzerimden devam eder. Sen istediğin için noktalanmaz.

Boş kalsa da olur mantığı her zaman tutmuyor. Teoride 1x8 EPS12V ile şu an piyasada doymayacak tek işlemci 11900K zaten, o da anca Prime95 testinde falan. Teorik olarak 370-380W gibi bir güç verebiliyor 1x8 EPS12V. Kullandığın işlemci Athlon bile olsa bazı anakartlarda sırf boş diye o +4 pin yüzünden sorunlar oluşabiliyor, yaşayanına denk de geldim yani.

Ben cevabının bütününe yönelik yaklaştım. Bazı kullanıcılar engelliyorum. Mesajlara cevap sunulduğunda direkt engelli kişi ilk baş gözükmüyor. Orada bir hatam olmuş kusuruma bakma.

Ha olabilir evet, onu düşünemedim benim hatam 😅

Konunun gidişatı tam olarak burada. Mütemadiyen "bence" olarak yorum sunduğun her an konu çok ayrı bir yere taşındı. O kullanıcı bunu almaz, şu kullanıcı buna bakmaz, o kullanıcının buralarda zaten işi olmaz diyorsak ürün F/P için kullanıcıyı kısıtlıyordur. Başından beri bunu anlattım. Sen bir inceleme kanalının "arkadaşlar ekstra güç bağlantısı yapmanız önemli değil. Stabil olma adına sorun yaratmıyor." diye bir yorum yaptığını gördün mü? Çünkü bu öznel bir yorumdur. Ben başından itibaren öznel yorumdan kaçınarak bu ürünün eksiklerini belirttim. Bence eksikliktir demedim. Çünkü ürünün oturduğu konumdan kaynaklı noksanlıklarını da söylemek gerekir.

Kısıtlıyor zaten, 8+8 ile uğraşacak kullanıcıların bunu F/P diyerek seçmesi kendilerine zarar. Ben de önermem fiyatı iyi olabilir ama alma derim, daha önce demişsem de yanlış bir yorumda bulunduğumu da şu anda net bir şekilde söyleyebilirim.

Oradaki mesajlarda F/P sınıfı demişim zaten, oradaki F/P'den kastım daha orta halli ve üst seviyeye geçmeyecek kullanıcılar. Bu PSU onlar için uygun, üst seviye kullanıcılara önermem bu üniteyi.

Sorun yaratabiliyor, sadece ender. 8+4 kullanıcılarında diyeyim daha doğrusu ender, 8+8'ler hakkında bir fikrim olmadığı için en garanti olarak almayın diyebiliyorum.

Bu eksikliklerin hepsini kabul ettim ve aynı fikirdeyim.

Devam edeceksek edelim. Tekrar belirtiyorum x bir ürüne "bence" diye yorum sunduğun vakit o noktadan sonra konunun gidişatı başka yöne varıyor. Görsellerde de gördüğün üzere "beni etiketleyip" kendi fikrini beyan edince konuya açıklama getirmek durumunda kalıyorum. Eğer bundan sonra "sence" olan yorumlar sunacak beni etiketlemeyip fikrini beyan edebilirsin. Zira burada isteyen istediğini söyler. Yanlıştır, farklıdır, tuhaftır o başka konu. Ama beni etiketleyince, benim üzerimden açıklama sunulunca durum bunu doğurur.

Orada sen ve Süleyman Yusuf (rahatsız olmasın) konuşurken ben de araya dahil oldum, zaten o mesaj önce etiketsizdi. Sonradan hani sizin diyaloga katıldığım belli olsun diye düzenleyip etiketledim, en kötü beğenmemeye basardın veya "katılmıyorum" derdin. Etiketlememin sebebi birine "ben biliyorum beni dinleyin" kafasında artistlik yaparak yazmak değil, ikiniz o konu hakkında konuşurken ben de okeye üçüncü olarak dahil oldum.

Ha rahatsız olduysan bir daha yapmam, benim muhabbetim bana kalır.

Geri
Yukarı