High school DxD 5. sezon ne zaman çıkar?

VeNtoor

Centipat
Daha fazla  
Öncelike anime gerçekten çok iyi ve bunun devamının olması gerektiğini herkes biliyor. Fakat yazar en son karantina COVID vs şeyleri göze almıştı. Ama böyle popüler bir animeyi bırakamazlar. Tahmini ne zaman çıkar?

Son düzenleyen: Moderatör:
4. sezonla birlikte yokuşaşağı sürüklendi anime. Ben sevdim şahsen hikaye açısından çok önemli bilgiler verildi 4. sezon ile ancak kitle çizim kalitesinin düşmesinden çok rahatsız oldu. 2021 yılında yapan firmayla anlaşmayı kesip yeni bir firmayla anlaştılar. O günden beri ses seda çıkmadı kimi kaynaklar 2023 yaz diyordu ancak tutmadı şu anda 2024 yaz veya 2025 başı diyorlar. Şahsen sitri ve gremory ailesi arasındaki savaşı 5. sezonda anlatmalarını bekliyordum(mangasında balance breake ulaşmasından sonrasına dayanıyordu bu savaş ancak es geçtiler sonrasına eklemek için. Novelde ise birkaç olay daha oluyor onları da atladılar animesinde. 5. sezon 2025 yaza kadar çıkmazsa 1-2 sene bekler en az kitle.

4. sezonla birlikte yokuşaşağı sürüklendi anime. Ben sevdim şahsen hikaye açısından çok önemli bilgiler verildi 4. sezon ile ancak kitle çizim kalitesinin düşmesinden çok rahatsız oldu. 2021 yılında yapan firmayla anlaşmayı kesip yeni bir firmayla anlaştılar. O günden beri ses seda çıkmadı kimi kaynaklar 2023 yaz diyordu ancak tutmadı şu anda 2024 yaz veya 2025 başı diyorlar. Şahsen sitri ve gremory ailesi arasındaki savaşı 5. sezonda anlatmalarını bekliyordum(mangasında balance breake ulaşmasından sonrasına dayanıyordu bu savaş ancak es geçtiler sonrasına eklemek için. Novelde ise birkaç olay daha oluyor onları da atladılar animesinde. 5. sezon 2025 yaza kadar çıkmazsa 1-2 sene bekler en az kitle.

Anladım evet çizim kalitesi biraz düşmüş olabilir fakat bence göz ardı edilebilir inşallah 2025'te çizimlerin eskisi gibi kaliteli olacağı güzel bir sezon gelir çünkü herkes 5. sezonu bekliyor.

Anladım evet çizim kalitesi biraz düşmüş olabilir fakat bence göz ardı edilebilir inşallah 2025'te çizimlerin eskisi gibi kaliteli olacağı güzel bir sezon gelir çünkü herkes 5. sezonu bekliyor.

Dediğim gibi ben umursamadım çizim kalitesini, hikaye benim açımdan daha önemliydi gayet yerinde bir ilerleme kaydetti hatta fazla ilerlerdi aradaki bölümleri atladılar. Direkt sairaorg ile olan savaşına geçti anime normalde dediğim sitri savaşı vardı. Tahminimce 5. sezon beklendiği gibi tutmayınca sitri savaşını çöpe atıp sairaorg ile dövüştürdüler isseiyi. Kişisel görüşüm bunun sonu owari no seraph gibi olur. Biz bekleriz ama o gelmez. Mangasını yapan arkadaşta zaten bahsettiğim sitri-gremory ailesinin arasındaki savaştan sonra bitirdi mangayı.

Dediğim gibi ben umursamadım çizim kalitesini, hikaye benim açımdan daha önemliydi gayet yerinde bir ilerleme kaydetti hatta fazla ilerlerdi aradaki bölümleri atladılar. Direkt sairaorg ile olan savaşına geçti anime normalde dediğim sitri savaşı vardı. Tahminimce 5. sezon beklendiği gibi tutmayınca sitri savaşını çöpe atıp sairaorg ile dövüştürdüler isseiyi. Kişisel görüşüm bunun sonu owari no seraph gibi olur. Biz bekleriz ama o gelmez. Mangasını yapan arkadaşta zaten bahsettiğim sitri-gremory ailesinin arasındaki savaştan sonra bitirdi mangayı.

Dedikerin doğru fakat umutlu olmak lazım çünkü daha birçok dövüşülecek düşman var bundan dolayı beklemekte ve umudu kesmemek te fayda var anime çok güzel ben animenin sonralarında sadece cinselden ibaret olmadığını anladım her iki yöndende çok iyi kalp yaralıyor.

Dedikerin doğru fakat umutlu olmak lazım çünkü daha birçok dövüşülecek düşman var bundan dolayı beklemekte ve umudu kesmemek te fayda var anime çok güzel ben animenin sonralarında sadece cinselden ibaret olmadığını anladım her iki yöndende çok iyi kalp yaralıyor.

3. sezon balance break hariç hikaye açısından gereksiz bir sezondu. Hele riasın olayını 2 bölüme asianın olayını 2 bölüne yaymaları aşırı gereksizdi. Hatta asiayı 3 bölüme ayırdılar sanırım.(spoıler) ılişkiler ilerlemedi bile riasla sevgili oldular sevgili olduklarını unuttular tekrar oldular falan garip olaylar oldu. 1. sezon güzeldi 2. sezonunda spesifik bölümleri var güzel dediğim. 3. sezonda 1. bölümden 6. bölüme kadar iyiydi 7-8-9'u 2 veya 1 Bolu'mde hallederdi isteseler. 11-12 bolum de tek bolum seklinde olabilirdi. 4. sezonda ise ilk bolumler guzeldi. Bael ailesinin savaşlar benim istediği şekilde her 2-3 savaş 1 bölüm şeklindeydi aradaki bölümlerdeki kişilerle karşılaşmaları gereksiz ama hikaye ilerlemesi açısından güzeldi.

Çizim kalitesi düşmedi, orjinaline döndü. Serinin esas çizimleri 4.sezondaki çizimler.

Çizim kalitesi düşmedi, orijinaline döndü. Serinin esas çizimleri 4.sezondaki çizimler.

Izleyici kitlesine göre düştü. Orijinal çizimleri mangadaki karakterlerden aldılar ama pek tutmadı insanlar o tarza alıştığı için. İlk 3 sezonun çizimleri izleyici tabiri ile "kaliteli" 4. sezon ise "çöp"

Izleyici kitlesine göre düştü. Orijinal çizimleri mangadaki karakterlerden aldılar ama pek tutmadı insanlar o tarza alıştığı için. İlk 3 sezonun çizimleri izleyici tabiri ile "kaliteli" 4. sezon ise "çöp"
Mangadan değil novelden o çizimler. Manga animenin bile gerisinde. Arakinin Jojonun ilk partlarında yaptığı çizimler için berbat, leş gibi, bu ne böyle diye saydırınca bazıları, redditte birisi bazıları için farklı=kötü demek, diye yorum yapmıştı. Bu da o hesap.

Mangadan değil novelden o çizimler. Manga animenin bile gerisinde. Arakinin jojonun ilk partlarında yaptığı çizimler için berbat, leş gibi, bu ne böyle diye saydırınca bazıları, Reddit'te birisi bazıları için farklı = kötü demek, diye yorum yapmıştı. Bu da o hesap.

Benim için çizimler iyi çünkü zaten şimdi izlediğimiz animelerin çoğu aynı tarzdan çiziliyor. Manga animenin gerisinde değil tam olarak anime mangadaki olayları es geçiyor. Bahsettiğim sitri-gremory savaşı novelde var mı bilmiyorum ama balance breakten sonra geliyordu sitri normalde. Animede boş verdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı