Başarılı Kurulum High Sierra ASUS Z97A Pro - 4790K - GTX970

1. İşlemci: Intel i7 4790K
  2. Anakart: ASUS Z97A PRO
  3. Grafik kart: Zotac GTX 970
  4. Wi-Fi: TP-Link TL-WN727N
Ethernet deneme şansım olmadı ama onun da çalışacağını düşünüyorum. Ekran kartı ile ilgili son desteklenen sürün High Sierra olmasından ötürü High Sierra kurdum. Sistemde çalışmayan herhangi bir şey kalmadı, yaklaşık 8 saat kadar harcadım, ilk Mojave kurmuştum ama ekran kartının desteklemediğini öğrenince High Sierra indirmeye koyuldum. Buradan ve tonymacX86 sistesinden faydalandım. Sonra 2 ekran çalıştıramadım, DVI ve HDMI bağlantısı yapıyordum, DVI-I'le kurduktan sonra NVIDIA driverini da halledince diğer monitörü de bağladığımda sistem Boot olmuyor siyah ekran ve herhangi bir monitöre görüntü gelmiyordu, HDMI'i cıkarınca düzgün Boot ediyordu. Böylece nvidiagraphicsfixup kext yükledim sisteme. Bu aşamada biraz zorlandım neyi nasıl yaptığımı tam çözemedim diyebilirim. Apple Store'dan xCode kurmaya çalıştığımda ise bu sürüm için macOS Catalina 10.15.4 kullanıyor olmalısınız gibi bir şeyler söyledi, developer.apple.com'a gidip eski sürüm yükleyeyim dedim ona da siteye girmeme izin vermedi.

lvs1974/NvidiaGraphicsFixup
Screen Shot 2020-04-01 at 21.59.08.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı