High Sierra kurulumuna "****************-" hatası

akardas16

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Hackintosh High Sierra kurmaya çalışıyorum. İmajı USB'ye yazdırdım. USB üzerinden Boot ettiğimde Bootloader menusu çıkıyor. Oradan install macOS seçiyorum ve terminal **************- yazıyor, sonra öylece kalıyor. Hatayı anlasam ona göre araştırırım fakat elim kolum bağlandı.

Screenshot 2021-06-26 003710.png

Sistem özelliklerinizi ve test ettiğiniz Config'i belirtin.

Laptopum HP Pavilion 15-DK1008NT'dir.
KrolSeb/HP-Pavilion-Gaming-15-dk00xxxx-Hackintosh-OpenCore linkindeki Config'i kullandım.
1 superspeed USB type-c® 10 Gbps veri aktarım hızı (USB güç dağıtımı, displayport™ 1.4, HP uyku ve şarj)
1 superspeed USB type-a 5 Gbps veri aktarım hızı (HP uyku ve şarj)
2 superspeed USB type-a 5 Gbps veri aktarım hızı.
1 HDMI 2.0
1 RJ-45
1 AC Smart pin.
1 birleşik kulaklık/mikrofon [19]
Genişletme yuvaları 1 multi-format SD ortam kartı okuyucusu.
Ağ arabirimi tümleşik 10/100/1000 GBE LAN.
Kablosuz notu Miracast uyumlu.
Mu-mımo destekli.
İşletim sistemi FreeDOS.
İşlemci ıntel® core™ i5-10300H (2, 5 GHz temel frekans, ıntel® Turbo Boost teknolojisi ile 4,5 GHz'e kadar, 8 MB L3 önbellek, 4 çekirdek) [6]
İşlemci ailesi 10'uncu nesil ıntel® core™ i5 işlemci.
Yonga kümesi ıntel® HM470.
Monitör boyutu (diyagonal) 39,6 CM (15, 6")
Ekran 39,6 CM (15, 6 inç) diyagonal, FHD (1920 X 1080), IPS, mikro kenarlı, yansımasız, 250 nit, %45 NTSC.
Dokunmatik ekran yok.
Renk gamı 45% NTSC.
Parklaklık 250 nit.
Ağırlık 2,23 kg'dan başlar.
Ağırlık notu (metrik) ağırlık yapılandırmaya bağlı olarak değişir.
Bellek, standart 8 GB DDR4-2933 MHz RAM (1 X 8 GB)
Bellek notu 2933 MT/sn'ye varan aktarım hızları.
Pil ömrü 6 saate kadar.
Pil türü 3 hücreli, 52,5 wh lityum iyon polimer.
Pilin yeniden şarj edilme süresi hızlı pil şarj etmeyi destekler: 45 dakikada yaklaşık %50 [5]
Güç kaynağı türü 150W akıllı AC güç adaptörü.
Sabit sürücü açıklaması 512 GB pcıe® nvme™ M.2 SSD.
Depolama türü SSD.
Optik sürücü optik sürücü dahil değildir.
Grafik bağımsız.
Grafik kartı (ayrık) nvıdıa® geforce® GTX 1650 Ti (4 GB GDDR6 ayrılmış)
Grafik notu NVIDIA turing™ GPU mimarisi tarafından desteklenir.

O laptopa niye High Sierra deniyorsunuz? 1650 Ti var diye mi? Eğer öyleyse 1650 Ti'ı geçtim, optimus olduğundan zaten NVIDIA devreye girmez. Big Sur deneyin. 10300H gibi işlemci ile eski sürüm kurmak ayrı uğraştırır zaten. Kaldı ki o EFI zaten Big Sur için.

Hocam başta ben de son sürümü kurmak istedim. Fakat şu anda zaten Windows yüklü. Araştırdığım kadarıyla diğer macOS sürümleri için Partition şeklinde değil de komple diskin üzerinde kurulması gerekiyormuş. Ben de Windows'la birlikte kullanmak istiyorum(Dual Boot). Hadi onu geçtim. Windows'u kaldırdım. Bu sefer Hackintosh'un düzgün kurulamama gibi sıkıntıları olursa bu iş çok büyür. Tekrar Windows'u kurmak falan bayağı uğraştırır. Şu andaki sorun kurulumu bile yapamıyorum. Boot menüde install macOS dediğimde terminal belirttiğim gibi kalıyor. Bir de şunu sormak istiyorum laptopumun tüm USB girişleri superspeed(3.0)'dir. Bazı yerlerde bu da sorunlara yol açabilir deniliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum sitenin ismini belirtmeyin, başka forum deyin. Hayır, dual boot yapabilirsiniz. İlla ilk önce macOS kurmanız gerekmiyor.

Malum sitenin ismini belirtmeyin, başka forum deyin. Hayır, Dual Boot yapabilirsiniz. İlla ilk önce macOS kurmanız gerekmiyor.

Bunun için önerebileceğiniz bir rehber var mı? Çünkü internette Hackintosh konusunda çok karmaşa var. Kimse düzgün bir şey sunamıyor ve çok fazla hatayla karşılaşanlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı