High Sierra Kurulumunda "com.apple.WindowServer: Service only ran for 0 seconds" Hatası

Hocam direkt "cd: HighSierra: no such file or directory" hatasi mevcut. Sanirim dedigim gibi baska diske, yani hdd'ye, erisim saglayamiyoruz bu usb terminali ile.

Usb terminalinden cd vs. belirtmeden kextleri silmek, sadece USB Installer'dan siler diye dusunuyorum. Bu sekilde silip de ardindan kurulumu yapmak ne derece olur? Baska caremiz kalmadiysa bir de onu deneyeyim. :D

Ekran kartını sökmeden de sistemi dahili GPU üzerinden başlatabilirsin. Bir de HDMI bağlantı kullanıyorsun dimi? HDMI kullanmıyorsan bu başlı başına bir sorun zaten macOS için. BIOS ayarlarından IGD ve PEG seçenekleri olacaktır. Bu seçeneği IGD olarak seçip ekran bağlantını direkt olarak anakarta takarak dahili GPU’da başlatabilirsin. Bir de böyle dene. Ama önce, Clover grafik ayarlarından tüm GPU’ları devre dışı bırak kuruluma geçmeden.

@meteuelkue En basiti şöyle olur...High Sierra sil. Linkteki dosyayı indir, Clover/drivers64 içine at. Kurulum ekranında Hihg Sierra kısmını silip, diski HSF olarak formatla. Kurulum bittikten sonra Windows aç Tranmac ile nvidia kextlerinin sil.
HSF EFİ - Google'da Ara

Dediğinizden ne yapmam gerektiğini anlayamadım :( Ama karar verdim, Sierra yükleyeceğim. Bu akşam Sierra'yı deneyeceğim. Sierra'da yardım etmekte de High Sierra'da olduğunuz kadar iyi misiniz? Size ihtiyacım olacak :)

Ekran kartını sökmeden de sistemi dahili GPU üzerinden başlatabilirsin. Bir de HDMI bağlantı kullanıyorsun dimi? HDMI kullanmıyorsan bu başlı başına bir sorun zaten macOS için. BIOS ayarlarından IGD ve PEG seçenekleri olacaktır. Bu seçeneği IGD olarak seçip ekran bağlantını direkt olarak anakarta takarak dahili GPU’da başlatabilirsin. Bir de böyle dene. Ama önce, Clover grafik ayarlarından tüm GPU’ları devre dışı bırak kuruluma geçmeden.

HDMI bağlantı değil, hayır. Maalesef... :( BIOS ayarlarımda sizin dediğiniz IGD ve PEG gibi seçenekler yok. Özellikle araştırmıştım onu ama yok. Hocam şimdi High Sierra'yı siliyorum, normal Sierra deneyeceğim.

Dediğinizden ne yapmam gerektiğini anlayamadım :( Ama karar verdim, Sierra yükleyeceğim. Bu akşam Sierra'yı deneyeceğim. Sierra'da yardım etmekte de High Sierra'da olduğunuz kadar iyi misiniz? Size ihtiyacım olacak :)

HDMI bağlantı değil, hayır. Maalesef... :( BIOS ayarlarımda sizin dediğiniz IGD ve PEG gibi seçenekler yok. Özellikle araştırmıştım onu ama yok. Hocam şimdi High Sierra'yı siliyorum, normal Sierra deneyeceğim.
VGA bağlantı kullanıyorsan sorun yaşaman gayet normal, macOS'un VGA desteği yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı