Çözüldü High Sierra kurulumunda "End RandomSeed" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı
1050 Ti
Anakart
ASUS H410M-K
İşlemci
i5 10400F
OC önyükleyici ile ilk kurulum deneyimim. Daha önce hep Clover ile kurulum yapmıştım. Siteden indirip yazdırdığım imajda, "End RandomSeed" kısmında takılıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Fast boot ve CSM hariç ayarlar zaten böyle. Ayarları değiştirdim, çözüm olmadı.
Ekleme: CSM ayarını kapatınca sistem çift monitör açılmıyor, uyarı kodu veriyor anakart. Sistem açıldığında da, BIOS, boot menüsü gibi şeyler açılmıyor. Garip...
Ekleme 2:
Başka bir forumda bulunan EFI.zip indir EFI'si ile sorunu çözdüm. Kurulum ekranı geldi.
BIOS ayarlarında sorun var.

Bana bu bilgiler atılmıştı. OpenCore hiç çalıştıramadım ama bu ayarlar sizin anakartta kesin vardır.

Kapalı​

• Fast Boot
  • Secure Boot
  • Serial/COM Port
  • Parallel Port
  • Compatibility Support Module (CSM)
Açık
  • Above 4G decoding
  • EHCI/XHCI Hand-off
  • OS type: Windows 8.1/10 UEFI Mode
  • SATA Mode: AHCI

Son düzenleyen: Moderatör:
Fast boot ve CSM hariç ayarlar zaten böyle. Ayarları değiştirdim, çözüm olmadı.
Ekleme: CSM ayarını kapatınca sistem çift monitör açılmıyor, uyarı kodu veriyor anakart. Sistem açıldığında da, BIOS, boot menüsü gibi şeyler açılmıyor. Garip...
Ekleme 2:
Başka bir forumda bulunan EFI.zip indir EFI'si ile sorunu çözdüm. Kurulum ekranı geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başka bir forumda artık kim kendince çalmak istemişse amatör bir şekilde Comet Lake sistem için VoodooPS2 kexti de eklemiş. Kaynak EFI:

Çözüldü olarak işaretliyorum.

Geri
Yukarı