High Sierra "this version of macOS X is not supported on this platform" hatası

TenBead22

Centipat
Selam High Sierra dün gece kurmuştum sonrasında sürücüleri için OpenCore Configurator programından yardım alırken bazı ayarlar gerçekleştirdim ve yeniden başlattığımda bu hatayı aldım. Sistem USB'siz boot etmiştim ondan dolayı diskimde Config dosyasına erişim sağlayamıyorum. Açılmadığı için internette konu üzerinde araştırma yaptım ama benim gibi yaşayan göremedim.
@claus @ORGANIZE @tristessehivernale

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows üzerinden CMD'yi yönetici olarak açıp sırasıyla şu komutları kullanın:

diskpart
list disk
sel disk X (X yerine OpenCore'un bulunduğu diskin numarası)
sel part X (X yerine OpenCore'u yerleştirdiğiniz EFI bölümünün numarası)
assign letter=X (X yerine boşta olan harf koyabilirsiniz)

Daha sonra aşağıdan Explorer++'ı indirin ve yönetici olarak açıp OpenCore'un bulunduğu bölümün içindeki EFI\OC'de bulunan configi masaüstünüze atın. Sonra aşağıdaki rehberdekileri takip edip SMBIOS'unuzu MacPro6,1 olarak değiştirin ve configi tekrar EFI\OC'ye atıp tekrar deneyin.

Windows üzerinden CMD'yi yönetici olarak açıp sırasıyla şu komutları kullanın:

Diskpart.
List disk.
Sel disk X (X yerine OpenCore'un bulunduğu diskin numarası)
Sel part X (X yerine OpenCore'u yerleştirdiğiniz EFI bölümünün numarası)
Assign letter = X (X yerine boşta olan harf koyabilirsiniz)

Daha sonra aşağıdan Explorer++'ı indirin ve yönetici olarak açıp OpenCore'un bulunduğu bölümün içindeki EFI\OC'de bulunan Config'i masaüstünüze atın. Sonra aşağıdaki rehberdekileri takip edip SMBIOS'unuzu macpro6, 1 olarak değiştirin ve Config'i tekrar EFI\OC'ye atıp tekrar deneyin.

FreeDOS şu anda başka bir yolla kendim halletmeye çalışacağım sağ ol yine de.

Böyle işlerde bir live Linux dağıtımını bir USB belleğe atıp oradan bilgisayarı çalıştırmak çok pratik oluyor. Tavsiye ederim.
Aklımda vardı hocam dediğin şey USB elimde 1 tane şu anda 2.yi aldığımda dediğin şekilde yapacağım yine de tavsiyen için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı