Çözüldü OpenCore High Sierra "Gioscreenlockstate 3" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dahstres

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
3D Görselleme Uzmanı
Merhabalar,

OpenCore ile bilgisayarıma High Sierra kurmaya çalışıyorum ancak kurulum sırasında sürekli "gıoscreenlockstate 3" yazısı beliriyor ve bu noktadan sonra kurulum ilerlemiyor.
Daha önce Hackintosh deneyimim olmadı bu sebeple sorunun kaynağını tam olarak bilmesem de araştırmalarım sonucunda ekran kartım ve Config ayarları ile ilgili olduğunu gördüm.

• Anakart: ASUS Maximus VIII Hero.
  • İşlemci: i7 600K.
  • Ekran kartı: EVGA GTX 1070.

Bazı konularda Display Port sebepli olduğu yazılmış ancak HDMI ile bağladığımda da aynı problem ortaya çıkmakta.
Merak ettiğim ekran kartımı tamamen bilgisayardan söküp onboard ekran kartı üzerinden kurulumu gerçekleştirsem ve ardından ekran kartını tekrar taksam bir problem ile karşılaşır mıyım?
Tabii doğrudan çözüm için bir yol gösterirseniz daha mutlu olurum, Config dosyamı paylaşıyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
-Wegnoegpu'yu silin ve nvda_drv_vrl = 1 ekleyip kaydedin. Tekrar deneyin.

Çok teşekkür ederim bu değişiklikleri yaptığımda kurulum ekranına ulaşabildim, ancak yüklemek istediğim hard diski disk izlencesinde harici olarak gösteriyordu. Şu an yükleme ekranında devam ediyor umarım problemsiz tamamlanır.
Son durum nedir? Sorun devam ediyorsa bir resim paylaşır mısınız?

Kurulumu tamamladım ardından -bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)- komutu ile NVIDIA web driver kurulumunu tamamladım ancak ekran kartım tam olarak çalışmamakta. About this Mac kısmına baktığımda ekran kartımı göstermiyor ve grafikler 8MB olarak bir ibare bulunmakta.

Boot-args kısmında ekteki değişikliği yapıp yeniden başlattım ancak atladığım bir yer mi var acaba ?
Problemimin sebebi kullanmış olduğum Build 17g66'idi. Genel olarak internetten araştırdığımda NVIDIA web driver bu sürümde oldukça problem yaratıyormuş. App Store üzerinden güncellemeleri yaptığımda 17G14033 sürümüne güncellendi ve aşağıdaki linkten uygun driveri yükleyerek problemi çözdüm. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 53
-Wegnoegpu'yu silin ve nvda_drv_vrl = 1 ekleyip kaydedin. Tekrar deneyin.

Çok teşekkür ederim bu değişiklikleri yaptığımda kurulum ekranına ulaşabildim, ancak yüklemek istediğim hard diski disk izlencesinde harici olarak gösteriyordu. Şu an yükleme ekranında devam ediyor umarım problemsiz tamamlanır.
Son durum nedir? Sorun devam ediyorsa bir resim paylaşır mısınız?

Kurulumu tamamladım ardından -bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)- komutu ile NVIDIA web driver kurulumunu tamamladım ancak ekran kartım tam olarak çalışmamakta. About this Mac kısmına baktığımda ekran kartımı göstermiyor ve grafikler 8MB olarak bir ibare bulunmakta.

Boot-args kısmında ekteki değişikliği yapıp yeniden başlattım ancak atladığım bir yer mi var acaba ?
Problemimin sebebi kullanmış olduğum Build 17g66'idi. Genel olarak internetten araştırdığımda NVIDIA web driver bu sürümde oldukça problem yaratıyormuş. App Store üzerinden güncellemeleri yaptığımda 17G14033 sürümüne güncellendi ve aşağıdaki linkten uygun driveri yükleyerek problemi çözdüm. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-07-06 at 12.22.20.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-06 at 12.22.20.jpeg
    692,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı