Clover High Sierra utunid0 hatası

Sarpmanon

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
Western Digital WD3200BVVT-63A267Y0 320GB
Ekran kartı
Intel(R) HD Graphics
İşlemci
Intel i3 M370 2.4GHz
Merhabalar, dün Sony Vaio laptopuma USB'den macOS High Sierra kurdum. Bundan sonra bilgisayarı kapattım ve geç olduğu için yattım.
Bugün Clover önyükleyiciyi kurmak için USB'den High Sierra'yı açmaya çalıştığımda "utun_ctl_connect : creating interface utun0(id utunid0)" hatası aldım. 1 saat civarı beklemiş olmama rağmen High Sierra açılmadı. BIOS'ta VT-d de devre dışı. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Sistemin uyumsuz ilk olarak :)
Bootloader kurmaya çalıtiınız sanırım?
Öyle ise burayı inceler misiniz?

Sistemin uyumsuz ilk olarak :)
Bootloader kurmaya çalıtiınız sanırım?
Öyle ise burayı inceler misiniz?

Hocam şimdi o sorunu çözdüm. Fakat şu anda da “still waiting for root device” hatası ile karşılaşıyorum ve ekrana bir yasaklı işareti geliyor. Ayrıca USB 3.0 portum yok ve USB'yi farklı portlara takmayı defalarca denedim ama yine aynı.

Configten VoodooPS2 Input kextini çıkarıp deneyin. Ek olarak USBInjectAll kexti varsa onu da çıkarın.

VoodooPS2 Input'u da kaldırdınız mı? Bir de o hata geldiğinide bilgisayarı kapatmayıp USB'yi çıkarıp takmak da işe yarayabiliyor.

VoodooPS2Input zımbırtısını silmeme rağmen yine aynı. Ayrıca USB’yi takıp çıkarmayı defalarca denedim ama fark etmedi.

O zaman bir de bu OpenCore EFI'si ile deneyin, eğer boot etmezse aşağıdaki boot7 dosyasını direkt USB'ye atıp adını boot olarak değiştirin.

O zaman bir de bu OpenCore EFI'si ile deneyin, eğer boot etmezse aşağıdaki boot7 dosyasını direkt USB'ye atıp adını boot olarak değiştirin.

Hocam şimdi boot etti ama bembeyaz bir ekran var ve bilgisayarımın üstündeki Wi-Fi kullanımını belirten ışık sürekli yanıp sönüyor.

Geri
Yukarı