High Sierra yüklü MacBook Pro'da disk görünmüyor

kkank

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
İyi sosyaller;

High Sierra yüklü late 2011 MacBook Pro bir cihazda içindeki disklerden birini göremiyoruz. Format dahi attık ama çıkmadı ortaya. Sadece işletim sistemi yüklü disk görünüyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayar başkasından alınmış, alınırken sorulmamış. Birde Mac cihazlardan hiç anlamam ne söylemem lazım bilmiyorum. Her şeyi sorabilirsiniz.

Hikaye şöyle: Bilgisayar 2. el alınırken içinde 2 adet disk varmış. Bundan 5-6 ay önce format atılırken yanlış ayar yapıldığını tahmin ettiğimiz sebepten dolayı o zamandan beri tek disk görünüyor. Ne disk izlencesinde ne de format menüsünde disk ayarları seçeneğinde başka disk göremiyorum. Biraz önce komple diski boşaltıp yeniden yükleme yaptım -hatta Lion sürüme döndü- ancak yine de görünmüyor.

Görünen diske kurabildiğiniz en güncel sürümü kurun. Kurduktan sonra mümkünse Bootcamp yapmayı deneyin. Bootcamp başarılı geçerse Windows üzerinde daha ayrıntılı bilgiye sahip olabiliriz. Fakat şu anlık fikrim, disk türü falan yanlış formatlansa bile bu sorun olmazdı, görünürdü. Cihaz eski ve ikinci(?) el, disk bozulmuş da olabilir, bunu da göz önünde bulunduralım.

Yeni konular

Geri
Yukarı