Hikaye oyunu oynayamamak

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Herhangi bir hikaye oyununu oynayamıyorum fakat online oyunlarda 2. maçımdan takım birincisi oluyorum. Sizce neden ?
Örneğin:
Black Ops 2'de ilk görevden öldüm ve bunu 5 defa denedim.
Crysis 2'de 2. görevden öldüm.
AC 'de yarış görevini tamamlayamadım.
Bunun gibi şeyler oldu.

Bence oyuncular ikiye ayrılıyor. Birisi hikaye oyununda başarılı olanlar diğeri de arcade gir oyna kazan mantığı ve bilek isteyen oyunlarda başarılı olanlar. Beynin arcade oyunlara yatkındır, hep arcade oynadıysan da gelişmiştir, hikaye oyunlarına alışık olmadığın için ayak uyduramazsın. Oynuya oynuya alışırsın. Hikayeye ayak uydurmaya çalış, etrafı gez dolaş, bitirmek için oynama, hikaye oyunlarında arcade oyuna göre bilekten önce strateji gelebilir.

Hikayeli oyunlarda nasıl oynuyorsun bilmiyorum ama, eğer hızlı bir şekilde oynuyorsan yavaş oynamalısın. Hikayeli oyunlar, bazen ekstra dikkat isteyebiliyor :)

Her oyunu iyi oynayamazsın ama sürekli ölüyorsan arkadaşların da dediği gibi yavaş oynamalısın. Görevi iyice anlayıp ona göre hareket etmelisin. Özellikle gizlilik temalı oyunlarda plan yapmalısın. Açık dünya oyunlarında gideceğin bölgeye göre tehçizat ayarlamalısın.

Resident Evil' da gel de yavaş oyna bakalım :) Şahsen oynamaya çalıştığımda ordan burdan zombiler fışkırınca, özellikle de Tyrant denen psikopat arkama bakmadan koşuyorum :) Sonuç ne mi? Tavandan bir Licker atlayıp üzerime beni yalayıp yutuyor :D

Ben de hikayeli oyunlardan çok sıkılıyorum, bazen gaza gelip 100 Tl verip, oyunun menüsünü açıp, yıllarca oynamadığım oluyor.

Yapay zekayı küçümseyip rush atıyorsun herhalde. Story oyunlarda zaman takıntısı yoksa yavaş ilerlemek gerekiyor. Özellikle gizlilik üzerine kurulu oyunlarda.
Yapay zekayı küöümsemiyorum. Benimle aynı şekilde düşünen karaktermiş gibi düşünüyorum. Gördüğüm yerde siper alıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı