Hikaye oyunu tavsiyesi

1. Oyun 2. Oyun 3. Oyun Son oyun henüz çıkmadı.

the walking dead serisi (hikayeli kararları sen veriyorsun) 4 sezon 2 ara oyun( bence en iyisi 1.sezon Türkçe yaması var)
the wolf among us 1 sezon 5 episode (kararları sen veriyorsun)(bigby adındaki kurtadamı yönetiyorsun kasabanın dedektifisin kasabadaki cinayet olaylarını çözmeye çalışıyosun fable karakterleri uyarlanmış oyuna pamuk prenses,güzel ve çirkin gibi karakterler var ama çocuk oyunu gibi değil kulağa farklı geliyor ama oynamaya değer hikayesi çok hoşuma gitti kafa yorarsan bambaşka bir hikayesi var oyunun sonunda keşke biraz daha devam etse diyosun ve şaşırtıyo oyun seni sonunda 2.si bu sene çıkacakmış Türkçe yama var)
late shift (sadece seçenek sunuyor film gibi ama gidişata sen yön veriyorsun grafik kalitesi çok iyi ama sistem gereksinimleri çok düşük 2 gb ram gtx 260 bile yeterli 7 farklı sonu var Türkçe Yaması var) (film izlemek yerine bile oynanabilir fazla uzun değil bitirince hoşuna giderse farklı sonları içinde oynayabilirsin )
Life is Strange (hikayeli yaptığın seçimler pek fazla etkilemesede oynanır 3 oyunu var)(bi kızı kontrol ediyosun ve zamanı geri alabiliyosun kimi beğenmiyor kimi beğeniyor ama benim hoşuma gitti zamanı geri alarak olanları gördüğünde çok hoşuna gidiyo arada bi alternatif dünyalarıda gösteriyo farklı seçimler yapınca ne olduğunu görmek insana zevk veriyor olayların sonunda şaşırtıyor insanı ben sadece 1 i oynadım diğerlerine vaktim olmadı ilk 1 i oynamanı tavsiye ederim OYUNUN SONUNDA ÇOK FENA ŞAŞIRIYORSUN Türkçe Yaması var) (life is strange 1 en iyisi oynanış sıralaması before the storm - 1 ve 2)
Tales from the borderlands (hikayeli sen karar veriyorsun)(gelecekde geçen bir oyun çizgifilm tarzı kalitesi eğlenceli kara mizah içeren eğlenmelik ve hikayeli bir oyun )

Sistemin nasıl bilmem ama bu oyunlar en kötü bilgisayarda bile açılıyor
ortlama 2 gb ram ve düşük bi ekran kartı ile bile oynanıyor

Quantic Dream'in oyunları
Telltale'ın oyunları
Persona 4 Golden
Yakuza serisi
Bioshock serisi
Mafia serisi
NieR Automata
Mass Effect serisi
Chrono Trigger
Final Fantasy serisi